Druhý skončil s odstupem dvanácti sekund Filip Mareš, který si tak pojistil druhou příčku i v celkovém pořadí šampionátu, třetí dojel v Pačejově Dominik Stříteský. Až nepopulární bramborová pozice zbyla na posádku plzeňského EuroOil teamu Václav Pech – Petr Uhel (Ford Focus WRC). Odsunula ji na ni půlminutová penalizaci za chybný průjezd retardéru ve třetím měřeném úseku. V neděli se na deváté rychlostní zkoušce Pech ocitl mimo trať.

„Nedobrzdil jsem na odbočce a chvíli trvalo, než jsme zacouvali a vrátili se na trať,“ prohlásil 46letý jezdec o momentu, v němž ztratil minimálně další půlminutu. Potom už byl boj o medailové pozice ztracený.

43. INVELT Rallye Pačejov.43. INVELT Rallye Pačejov.Zdroj: Jindřich Schovanec

Z vítězství se na Invelt Rallye Pačejov radoval o šest let mladší Kopecký, jenž byl v čele soutěže od první rychlostní zkoušky. Nakonec byl sice nejrychlejší jen na pěti z 12 měřených testů, ale první místo si pohlídal. Na zbývajících sedmi erzetách, včetně třech posledních, vyhrál Mareš. „Ke startu na Pačejově jsem přistupoval stejně jako ke všem ostatním soutěžím. Soustředili jsme se na kvalitní přípravu posádky i vozu, abychom potom mohli předvádět rychlou a zároveň spolehlivou jízdu. Polevit v tempu na trati nejde, protože tím klesá i soustředění a zvyšuje se prostor pro chybu,“ uvedl Jan Kopecký v tiskové zprávě Škody.

Spokojený byl nakonec i druhý v pořadí. „Nedělali jsme žádné zbytečné chyby. Na každou sekci se nám podařilo připravit vhodné nastavení vozu i dobře obout. Prostor pro další zrychlení vidím zejména na mokrém povrchu,“ řekl Filip Mareš po rallye, kterou provázel déšť. Domácí šampionát zakončí 3 Städte rallye s centrem v německém Waldkirchenu (14. a 15. října).

Výsledky

43. INVELT Rallye Pačejov:

1. Kopecký, Hloušek 1:18:48,9, 2. Mareš, Bucha (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -12,0, 3. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5) -46,6, 4. PECH, UHEL (Ford Focus WRC) -1:29,1, 5. Jirásek, Machů -4:30,6, 6. Von Thurn und Taxis, Ettel (Něm.) -4:56,5, 7. Soldát, Winzig (všichni Škoda Fabia R5) -6:29,8, 8. Vlček, Skripová (Hyundai i20 R5) -6:46,8, 9. Kohn, Střeska (Ford Fiesta Rally3) -7:19,5, 10. Dohnal, Vybíral (Renault Clio S1600) -7:28,4. Průběžné pořadí MČR (redukovaný počet bodů): 1. Kopecký 322,5, 2. Mareš 269,5, 3. Stříteský 227,5.

43. ročník populární Rallye Pačejov byl v pátek slavnostně zahájen.
OBRAZEM: Podívejte se, jak odstartovala pačejovská rallye