V hlavním městě se představila osmička klatovských závodníků různých věkových kategorií, která si vyzkoušela svoje umění v obou soutěžních částech - kata a kumite. Mezi přibližně dvěma stovkami závodníků a závodnic z 25českých a moravských klubů klatovští reprezentanti neměli lehkou pozici. Tím, že je klub 3K v této asociaci nováčkem, získává spoustu zkušeností z trochu jiné atmosféry závodů a víceméně tento vrcholný podnik využili závodníci z města karafiátů i k rozkoukání, jak průběh závodů v JKA vypadá.

„Přesto dokázala Kateřina Ryšavá vybojovat bronzovou medaili v kumite. Stejného úspěchu dosáhlo trio ve složení Tereza Bělská, Lucie Měsíčková a Nikola Bílková, když uspělo v jediné karatistické týmové soutěži - kata tým. Velmi cenného výsledku dosáhl i Filip Sýkora, jediný zástupce ze západu Čech v dospělé kategorii. V těžké konkurenci závodníků mající zkušenosti i z evropských soutěží skončil na krásném šestém místě,“ těšilo klatovskou trenérku Petru Levou Strnadovou.

close Klatovští karatisté na MČR asociace karate JKA. info Zdroj: Petra Levá Strnadová zoom_in Klatovští karatisté na MČR asociace karate JKA.

„Medailí si hodně vážíme a děvčatům jsem je moc přála. Chtěli bychom se samozřejmě do budoucna ještě zlepšit, být výraznější, ale moc dobře si uvědomujeme, že karate není jen o medailích. Hlavně o pořádné dřině, sebeovládání a respektování. Medaile je však velká odměna,“ hodnotila trenérka Karate Klubu Klatovy nejen účast na závodech, ale i klubovou filozofii.