Vyměnila stálé bydliště v Tedražicích za přechodnou adresu v Praze, kde studuje psychologii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. V roli tréninkových partnerů se připravuje s jedněmi z nejlepších kajakářů světa. Světový šampion, stříbrný muž olympiády v Londýně Vávra Hradilek, a druhý muž světového poháru loňského roku Vít Přindiš jsou nyní tréninkovými partnery.

„Karolína má profesionální trénink v profesionálním prostředí se špičkovým trenérem Milanem Říhou. Je ve slušném kolektivu a vypadá to, že i ona je spokojena. Stává se z ní profesionálka. Práce s Kájou byla v posledních letech časově náročná a zjistil jsem, že kvůli ní šidím zbytek rodiny. Mám doma další dvě malé holky a v oddíle další šikovná děcka. Už se těším, jak si dám s mladšími pěkně od začátku další sportovní kolečko," řekl Karolínin otec a trenér KVS Sušice Vladislav Galuška.

Karolína momentálně tráví se tréninkovou skupinou již své druhé soustředění ve Spojených arabských emirátech. Na umělé slalomové dráze v poušti stráví šest neděl. Poté ji čeká několik týdnů v Čechách a na začátku dubna odjezd do do Brazílie na mistrovství světa do 23 let.

„Spojit školu se sportem není snadné. Máme hodně povinné docházky a předmětů, na které je dobré přijít. Snažila jsem se nenadělat si problémy hned v prvním semestru, a tak jsem za zimní semestr neznala nic jiného než školu a trénink," vysvětlila Karolína.

A jak může žena trénovat s chlapy? „Není úplně běžné, aby byla jediná holka v týmu samých chlapů. Ale mně to vyhovuje. Akorát jsem se musela srovnat s tím, že těmhle rychlíkům nelze stačit. Když se jim ale přiblížím, mám z toho velkou radost," usmívala se tedražická kajakářka, která k přípravě dodala: „Tratě, které trenér staví, jsou náročnější, než jsem zvyklá. Vše se samozřejmě při tréninku staví podle chlapů. Ale ani tratě světových pohárů se nestaví „na holky". Třeba to bude výhoda. Velká změna je také v tom, že jsem začala chodit do posilovny. Nezvedám těžké činky jako kluci, trenér mě někdy šetří, ale je toho až nad hlavu."

Karolíniným prvním letošním velkým závodem bude na konci dubna mistrovství světa do 23 let v Brazílii. Deset dní poté se jede v České republice nominace do seniorského národního týmu. „Mistrovství světa beru za jeden z vrcholů sezony a současně i za součást přípravy na květnové dospělácké nominace. Určitě bych v Brazílii chtěla odzávodit tak, abych byla spokojená. A myslím, že když budu spokojena s jízdami, může cinknout i nějaký kov. Další sportovní cíle pro rok se budou odvíjet podle toho, jak dopadnou nominace," nastínila Karolína.

Vávra Hradilek o Karolíně: „Karolína se po přesunu do Prahy chvilku orientovala v časech tréninku, takže začátky byly složitější. Ale každému chvilku trvá, než si sedne s velkoměstem. Teď už to zvládá v našem tempu. Občas má samozřejmě menší tréninkové dávky než my, chlapi, ale zdá se, že je zvyklá z domova na trénink, což je skvělé. Takže je super, že máme někoho nového, z kterého si občas musíme udělat srandu. Jinak bychom se například na takovém dlouhém kempu, zvlášť v arabské zemi, kde o ženu nezavadíš, unudili. Karolína odtrénovala hodně přes zimu a určitě zesílila. Myslím si, že by se letos konečně mohla stabilně usadit v manšaftu dospělých."