Mezi muži se z prvenství radoval tým Kandahár, který si tak určitě spravil chuť po loňském nevydařeném čtvrtém místě. Ženské finále bylo tentokrát v jednoznačné režii družstva Peprmint, které přehrálo loňské obhájkyně Madetky ČB.

„Letos jsme se zase o další krok přiblížili k 40 družstvům. Ženských týmu dorazilo rovných dvacet a do mužské kategorie se přihlásilo sedmnáct týmů. V obou kategoriích přijeli i oba vítězové předchozího ročníku – muži Šmelc a ženy Madetky ČB," uvedl za organizátory memoriálu Petr Hodan.

Předpověď na sobotu nevěstila nic dobrého, ale ve skutečnosti volejbalistům počasí od rána přálo. Podařilo se rozehrát zápasy ve skupině u obou kategorií. Ženy bojovaly v pěti skupinách po čtyřech a muži ve třech skupinách po čtyřech a jedné pětičlenné skupině.

„Pak ale předpověď počasí vyšla a kolem třetí hodiny se přehnala první hodinová přeháňka a po úpravě kurtů a hodinovém hraní přišla ještě jedna. Díky improvizaci, kdy se zápasy začaly hrát od stavu 5:5 a postupně i 8:8 a i díky zápasu pravdy na jeden set se podařilo v sobotu v mužské kategorii určit semifinálové skupiny. Ženy až na jeden zápas odehrály skupiny a vyřazovací duely sehrály v neděli ráno," byl nakonec i přes nepřízeň počasí spokojený Hodan.

Semifinálové skupiny určily týmy, které se utkaly ve finále a v zápase o 3. místo.

Mužské finále nabídlo velmi atraktivní volejbal, který byl podpořen velkou diváckou kulisou. Loňští vítězové, mužstvo Šmelc, nakonec prohráli ve velmi vyrovnaném zápase s Kandahárem 1:2 na sety, když třetí set skončil 18:16).

Konečné pořadí muži (17 družstev):

1. Kandahár, 2. Šmelc, 3. Severák, 4. Umakartový čelo.

V ženském finále porazilo družstvo Peprmint loňské obhájkyně Madetky ČB 2:0.

Konečné pořadí ženy (20 družstev):

1. Peprmint, 2. Madetky ČB, 3. Honiton, 4. Lůci bobánci.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli, kteří ho podporovali, a všem, kteří přijeli. A také svatému Petrovi, protože to mohlo dopadnout ještě hůř," dodal Hodan.