BK Klatovy - Sokol Kladno 92:30 (17:6, 43:14, 70:20)

Klatovy na soupeře po zahřívací první čtvrtině ve druhé „vlétly“ a rozhodly o jednoznačném vítězství. Domácí hráčky sehrály perfektní zápas, když se jim dařilo téměř vše. Svého soupeře doslova ničily a deptaly po celé utkání.

Body Klatov: Šillarová M. 13, Fleisigová K. 12, Rajalová M. 12, Šraitová M. 11, Flaisigová A. 9, Zieglerová M. 9, Funfálková K. 7, Kubátová K. 6, Roubalová A. 5, Vávrová E. 5, Matoušová T. 3. Trojky: 5:2. TH: 26/19:20/8. Chyby: 21:23. Rozhodčí: Porvich, Sedláček.

„Holky mohu jenom chválit, utkání sehrály fantasticky. Byla na nich znát chuť a jestli to mohu takhle říct, tak hrály jako za starých časů. Kvalitní obrana, rychlý a nekompromisní protiútok, kdy některé akce byly sehrány v exhibičním stylu a konečně uspokojivá střelba ze střední a delší vzdálenosti. Tento zápas jsme si všichni na lavičce spolu s přítomnými diváky užívali,“ byl spokojený klatovský trenér Petr Fleisig.

Základní část klatovské basketbalistky ukončily na třetím místě a v play off o postup do extraligy starších dorostenek vyzvou družstvo Olomouce. Hraje se na tři vítězná utkání. Play off začnou Klatovy v Olomouci a 9. a 10. dubna se představí doma. Případný rozhodující zápas se odehraje v Olomouci.