V rámci zdejší poutě se zde uskutečnil Dětský sportovní den, který přilákal bezmála stovku dětí. „Organizace klapala na jedničku a byla i rekordní účast 94 soutěžících dětí,“ uvedl za pořadatele z TJ Sokol Mochtín Karel Šot.

Na obou hřištích bylo připraveno celkem patnáct stanovišť, na kterých děti absolvovaly spoustu zajímavých, především pak netradičních soutěží. O hladký průběh celé akce se v krásném počasí staral početný sbor pořadatelů. „Na závěr každý soutěžící obdržel při závěrečném hodnocení na památku medaili, magnetku a drobnou věcnou cenu. A navíc ještě poukázku na párek v rohlíku, který si mohl každý vyzvednout v místní Fotbalce,“ poznamenal Šot.

Dětský sportovní den v Mochtíně.Dětský sportovní den v Mochtíně.Zdroj: Pavel Šot

Spokojenost během sportovní dne i po něm tak panovala na straně pořadatelů, dětí i jejich rodičů či prarodičů. „Moje velké poděkování patří hlavním organizátorům této akce, kterými byli především trenéři naší Školičky sportu - minipřípravky v čele s Petrou Doležalovou, která k nám do Mochtína jezdí pravidelně trénovat naše začínající sportovce až z Čínova. Velký kus práce v přípravě i v den konání odvedl Milan Žiak starší, ale pochvala a poděkování patří celému pětadvacetičlennému pořadatelskému sboru, který věnoval svůj volný čas a předal své sportovní zkušenosti dětem - naší budoucnosti,“ dodal na závěr spokojený Karel Šot, mimo jiné místopředseda TJ Sokol Mochtín.

30. kolo I. A třídy: TJ Sokol Mochtín (červení) - TJ Sokol Kralovice 1:0.
FOTO: Mochtín si doma vyšlápl na účastníka baráže a vyrovnal klubové maximum