Penaltový rozstřel musel určit vítěze hned v prvním duelu. Padesátiminutovka kvalitní podívané mezi Křečí a Kobrou přinesla rychlý a svižný fotbal s řadou slibných akcí na obou stranách. A byly to Křečandy z Mochtína, které vždy dotahovaly jednobrankový náskok Kober.

Ale remíza 2:2 po bojovném utkání byla nakonec spravedlivá. Penaltový rozstřel lépe zvládly bolešinské Kobry, které se tak radovaly z bonusového bodu.

K němu Křeči nepomohlo ani taktické střídání brankářek na penalty, těch prostě Kobry proměnily trochu víc.

close Zimní Dívčí amatérská fotbalová liga 2021/2022 - zápasy a momentky ze druhého hracího kola. info Zdroj: Yvetta Chmelová zoom_in Plánice (oranžové dresy) - Devils Klášter (bílé dresy) 3:7.

Druhý zápas byl bohatý na góly, kterých padlo celkem deset. Ale častěji lovila míč ze své sítě gólmanka domácí Plánice. Po jejím prvním utkání tohoto soutěžního ročníku tak zůstalo bodové konto prázdné. Z přesvědčivého a vysokého vítězství 7:3 se radovaly Devilky z Kláštera na jihu Plzeňska.

Účet třetího zápasu druhého hracího víkendu otevřely blovické Topovky, ale chanovické Andělky brzy vyrovnaly a ještě do poločasové přestávky se dostaly do vedení s dvoubrankovým náskokem. A když čtyři minuty po začátku druhé části hry přidaly čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto.

close Zimní Dívčí amatérská fotbalová liga 2021/2022 - zápasy a momentky ze druhého hracího kola. info Zdroj: Yvetta Chmelová zoom_in Topovky Blovice (hráčky v modrém) - Andělky Chanovice 3:4.

Ovšem Topovky flintu do žita nehodily, naopak. Výrazně zabraly a výsledkem byly dva góly a snížení na rozdíl pouhé branky. Dramatický závěr už ale více gólů nepřinesl a Andělky tak těsné vítězství 4:3 uhájily. Připsaly si druhé vítězství v letošní zimní sezoně a uvelebily se na prvním místě soutěžní tabulky.

O jednadvacet gólů druhého kola se postaralo poměrně hodně střelkyň, a to celkem osmnáct. Pouze v jediném utkání střelecký úspěch některé hráčky zopakovaly. Po dvou gólech daly Marta Lupoměská z Plánice, Hana Křížová a Šárka Andělová, obě z klášterského Devils.

close Zimní Dívčí amatérská fotbalová liga 2021/2022 - zápasy a momentky ze druhého hracího kola. info Zdroj: Yvetta Chmelová zoom_in Trenér PS Křeč Mochtín Luboš Chmel sleduje počínání svých svěřenkyň.

Ve druhém kole byla v zápolení fotbalistek k vidění také jedna rarita. Sudí Ivan Petličarovský, který odřídil zcela bez problémů všechny tři duely, poprvé v této sezoně musel vytáhnout žlutou kartu. Prvenství v tomto směru jde na vrub bolešinských Kober – konkrétně na triko Terezy Novákové, která byla v zápase s mochtínskou Křečí potrestána žlutým kartónkem za nebezpečnou hru.

Jak už bylo řečeno: v čele průběžné tabulky se po dvou odehraných kolech usadily dosud neporažené Andělky. O dva body méně má pak hned trojice družstev – díky skóre druhé Devilky, třetí PS Křeč Mochtín a čtvrté Kobry z Bolešin. Bez jediného bodu zůstávají Blovice, Neznašovy a Plánice. Posledně dva jmenované týmy však mají odehraný pouze jeden duel.

Zimní DAFL 2021/2022 - výsledky 2. kola

Kobra Stars – PS Křeč Mochtín 3:2 po pokutových kopech
Poločas: 2:1. Branky: 14. Jana Nováková, 25. Monika Farná – 23. Marcela Voráčová, 30. Marie Hofmeisterová. ŽK: 1:0 (40. Tereza Nováková – nebezpečná hra). Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Kobra Stars: Barbora Babková – Jana Nováková, Tereza Nováková, Aneta Jandová, Eva Kováříková, Monika Farná, Michaela Röschelová, Hana Hájková, Kateřina Kohoutová. PS Křeč Mochtín: Pavlína Bučková – Yvetta Chmelová, Marcela Voráčová, Gabriela Kaňáková, Markéta Rajalová, Michaela Müllerová, Marie Hofmeisterová, Veronika Petrů.

Plánice – Devils Klášter 3:7
Poločas: 1:4. Branky: 14. a 45. Marta Lupoměská, 44. Valérie Brožíková – 1. a 7. Hana Křížová, 7. a 28. Šárka Andělová, 20. Lucie Diblíková, 29. Denisa Milotová, 48. Barbora Honzíková. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Plánice: Martina Brožíková – Zuzana Roubová, Valérie Brožíková, Lenka Roubová, Jitka Roubová, Jana Makovcová, Helena Pliešovská, Marta Lupoměská, Iveta Dunová. Devils Klášter: Karolína Dlouhá – Lucie Diblíková, Šárka Andělová, Karolína Dlouhá, Barbora Honzíková, Magdaléna Šimečková, Denisa Milotová, Hana Křížová.

Topovky Blovice – Andělky Chanovice 3:4
Poločas: 1:3. Branky: 6. Adriana Turková, 33. Veronika Kaslová, 38. Zuzana Tůmová – 14. Michaela Vonášková, 18. Simona Toningerová, 23. Kateřina Skuhravá, 29. Jitka Netušilová. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Topovky Blovice: Michaela Čechová – Adriana Turková, Zuzana Tůmová, Valentýna Němcová, Veronika Kaslová, Barbora Boušková. Andělky Chanovice: Renata Klembarová – Simona Toningerová, Michaela Vonášková, Petra Vlčková, Veronika Marešová, Kateřina Skuhravá, Jitka Netušilová, Tereza Nováková, Jana Dudová.

Fotogalerie: FOTO: Andělky v dramatické bitvě udolaly srdnatě bojující Topovky z Blovic

Program 3. kola - sobota 23. října 9.00: Sokolky Neznašovy – Plánice, 10.00: Andělky Chanovice – Kobra Stars, 11.00: PS Křeč Mochtín – Devils Klášter. Topovky Blovice mají tentokrát kvůli lichému počtu účastníků v soutěži volno. Pozn.: všechny zápasy se hrají v Plánici.

Autoři: Yvetta Chmelová, Martin Mangl