Zatímco turnaj je (až na předchozí dva roky) tradiční událostí, termín letošního klání je naopak poněkud netradiční. Turnaj se uskuteční až v neděli 8. ledna ve sportovní hale Střední průmyslové školy v Klatovech. Výkop úvodního zápasu je na programu v 9 hodin. Fotbalové týmy se mohou přihlásit v den konání turnaje při prezentaci od 8.30 do 8.45 hodin, popřípadě předem u Zbyňka Smolíka na telefonním číslem 606 543 005. Startovné za jedno družstvo činí 500 Kč.

„Akce je primárně určena hráčům a členům či členkám TJ Sokol Mochtín a jejich kamarádům, případně příznivcům. Každý tým je minimálně pětičlenný (čtyři hráči do pole + jeden brankář), přičemž minimálně dva hráči musí být členy naší TJ," uvedl předseda fotbalového oddílu TJ Sokol Mochtín Jiří Dolejš mladší a doplnil ještě patřičnou motivaci pro případné zájemce. „Vítěz získá do ročního držení putovní pohár TJ Sokol Mochtín a připraveny budou také další drobné ceny pro nejlepší týmy a jednotlivce celého turnaje," prozradil.

Při posledním rozlučkovém turnaji na konci roku 2019 zvítězil bez jediné porážky tým Traktor na poli. Turnaje, který se odehrál ve sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech, se tehdy zúčastnilo celkem šest družstev.