„Třídenní soustředění bylo vrcholem náročného přípravného období,“ upřesnil bývalý hráč, nyní manažér a místopředseda Občanského sdružení Pilsen Patriots Tomáš Sedláček.

Pětatřicetičlenný hráčský kádr plzeňských amerických fotbalistů, který našel dočasné útočiště v ubytovně klatovského zimního stadionu, polykal tréninkové dávky pod taktovkou zkušeného kouče, Američana Ciaran Scanus Kellyho. Kouč svým svěřencům naordinoval i posilovnu, ovšem klatovské soustředění bylo zaměřeno především na nácvik herních variant. K tomu Plzeňským posloužilo fotbalové hřiště na Rozvoji. „Našli jsme v Klatovech ideální podmínky. Hráči přistupovali k tréninkům zodpovědně, makali,“ pochvaloval si Sedláček.

A s čím půjdou plzeňští Patrioti do nadcházející sezony? „Nechceme opustit vydobyté pozice. Soutěž amerického fotbalu prošla reorganizací, vloni byla liga rozdělena podle výkonnosti do dvou divizí. My jsme v té lepší skončili čtvrtí. Takže naším cílem pro letošní sezonu v nové lize, která bude mít osm účastníků, je hrát ve středu tabulky a dostat se do play off,“ řekl manažer, kterému je ale jasné, že nový soutěžní ročník nebude procházkou růžovým sadem.

„Soutěž je nabitá. Navíc my jsme výrazně kádr omladili, přišli jsme o několik hráčů na klíčových pozicích,“ upřesnil manažer, který ovšem věří, že se tým o co nejlepší místo popere.

„Oporami týmu by měli být například Jiří Urban, Ondřej Štolba či Libor Kurfirst. Ale myslím, že i mladíci o sobě dají vědět. Třeba talentovaní Tomáš Marek a Tomáš Urbánek. Ovšem nerad bych na někoho zapomněl, máme dobrou partu bojovníků a nejdůležitější bude týmový duch,“ dodal Tomáš Sedláček.
O první kolekci mistrovských bodů budou hráči Pilsen Patriots v roli papírového favorita bojovat v neděli 5. dubna od 14.00 hodin, kdy na domácím hřišti 33. základní školy v Plzni přivítají Highlanders Liberec.