Rádi si zajdete zakopat, ale nebaví vás běhání po fotbalovém hřišti? Pak by se vám mohl líbit právě nový druh sportu, který se začíná letos hrát v Klatovech. O fotbalgolfu se začalo prvně ve městě mluvit před zhruba čtyřmi lety. „Hlavní princip fotbalgolfu je po vzoru golfu, kde je nutné dostat míč do jamek, ale zde pomocí nohou. Máme certifikované hřiště s osmnácti jamkami, kdy vzdálenost mezi jamkou a odkopištěm je od 40 do 137 metrů. Kope se přes překážky do jamek v průměru 60 cm,“ představil novinku Michal Frous, který na projektu pracuje společně s Petrem Pelnářem a Tomášem Neumannem.

Daniela Loudová
Houbařské žně?

V České republice je devět takových hřišť a nyní je možnost si zahrát i v Klatovech. „Na myšlenku, přivést tento sport k nám nás přivedla kolegovo manželka, která zhlédla reportáž o fotbalgolfu v televizi. Byli jsme s kolegou vždy akční, pořádali jsme různé turnaje a chtěli jsme udělat něco nového. Do nedávna jsem aktivně hrál fotbal. Když jsme začali jezdit hrát fotbalgolf, tak se nám to velmi zalíbilo. Je určený pro všechny, pro děti, tatínky, dědečky, ale i ženy,“ sdělil Frous.

Nové sportoviště je otevřeno denně od 10 do 20 hodin a dle počasí. Není nutné se tam objednávat, ale doporučuje se to při větším počtu hráčů. "Pokud plánujete si zahrát ve skupině nad deset lidí, je lepší zavolat, abychom s tím mohli počítat," poznamenal Frous.

Francouzská jednotka u hradu Švihov.
Francouzský regiment zpestřil víkend na hradě ve Švihově

Nově byl už založen i Fotbalgolfový klub Klatovy, který se zapojil i do celostátní ligy. Nové členy stále vítají. "Chceme mít pravidelné tréninky, objíždět turnaje a reprezentovat Klatovy v Čechách i za hranicemi," dodal Frous.