Zápasy play off středoškolské kategorie ukončily IV. ročník florbalové amatérské ligy Teplárna Cup. Zlato vybojovalo Bidlo.

K závěrečným dvěma zápasům ale nastoupili i florbalisté kategorie základních škol, přestože zde se o stupních vítězů rozhodlo v napínavých duelech už v minulém kole. Týmy tak jen měly potvrdit svá vybojovaná umístění. Tornádo vyhrálo nad THC Klatovy 15:6, a je tak nejlepším florbalovým týmem v kategorii základních škol. Z tohoto výsledku má organizátor ligy Dům dětí a mládeže Klatovy velkou radost.

„Tornádo je naším domovským týmem, který každý týden poctivě trénuje. Jsme rádi, že první místo tak zůstalo doma a chlapcům patří náš dík,“ uvedla ředitelka soutěže Pavla Vlčková. Druhé Plánici se sice nepodařilo v posledním kole porazit Měčín, především dík skvělé hře Měčínských, ale i tak stříbro zaslouženě putuje do Plánice. Třetí místo obsadili florbalisté z týmu ZŠ Měčín a čtvrté skončilo THC Klatovy.

Ve středoškolské kategorii se o třetí místo utkaly týmy FBC Nýrsko a FLC Sušice. Více sil měli Sušičtí, kteří vybojovali při svém premiérovém startu v této soutěži bronz. „O skvělý sportovní zážitek se postaraly v duelech o první místo týmy Devils a AFK Bidlo. Jejich vzájemné finálové zápasy se staly ozdobou a adrenalinovým vyvrcholením letošního ročníku,“ vyzdvihla Vlčková. Jelikož se finále hrálo na dvě vítězná utkání a první duel na 2 x 20 minut vyhrálo Bidlo, bylo více než jasné, že Devils bude chtít odvetu vyhrát.

„Nikdo z přítomných netušil, jaké drama nás čeká. Ve druhém poločase svítil na ukazateli čas 39:59 a stav 3:2 pro Bidlo, když se florbalisté Devils s obrovským jásotem vrhli na záda Martina Bernase, který vteřinu před koncem utkání střelil vyrovnávací gól,“ připomněla ředitelka ligy. Následovaly tři nájezdy v každém týmu. Jeden jediný nájezd se podařilo proměnit v gól, a to Martinu Burešovi z Devils, který si tak řekl o třetí finálový zápas. V něm už si pak vítězství nenechali ujít hráči AFK Bidlo.

„Ve čtyřleté historii této soutěže si nepamatuji tak napínavý závěr. Jelikož se posledního herního dne a slavnostního vyhlášení účastnil i zástupce sponzora, dostalo se všem hráčům uznání za předvedené výkony. Rovněž ředitel pořádajícího DDM Tomáš Kovanda byl s průběhem celé soutěže spokojen, a tak nic nebránilo slavnostnímu zakončení ligy a předání cen, pohárů a diplomů," dodala Vlčková.

Součástí slavnostního vyhlášení bylo i vyhodnocení soutěže o nejlepšího útočnika a brankáře v obou kategoriích. Nejlepšími útočníky se stali Patrik Krines z Tornáda (I. kategorie) a Miloslav Hořký z TJ Nezdice (II. kategorie). Nejlepšími brankáři byli Petr Šuba ze ZŠ Plánice (I. kategorie) a Petr Nadymáček z Devils (II.kategorie).

„Velký dík patří rozhodčím Mašátovi, Javorskému, Kučerovi, Lucákovi a doufáme, že i v příštím roce nám zůstanou oporou. Rovněž děkujeme sponzorovi, který už čtyři roky florbalovou amatérskou ligu podporuje. Naše díky patří také vedení Masarykovy ZŠ, které nám vždy ochotně zapůjčí tělocvičnu na všechny florbalové akce a tréninky. Poslední dík vyslovuji všem hráčům, kteří ligu hráli, neboť sebelépe připravená akce nebude úspěšná bez vás, sportuchtivé mládeže,“ děkovala Pavla Včková.