V několika sportovních halách či tělocvičnách se v Plzni v různých věkových kategoriích uskutečnil oblíbený mládežnický turnaj florbalistů FAT PIPE Open Junior 2019. V západočeské metropoli pochopitelně nechyběli ani zástupci z Klatovska.

Zlaté medaile a pohár pro vítěze získaly měčínské dívky startující pod hlavičkou Sport Clubu Klatovy v kategorii mladších žákyň. Děvčata na turnaji odehrála pět zápasů, ve kterých si připsala čtyři výhry a jeden remízový výsledek. Celkem nastřílela jednatřicet branek a zaslouženě dokráčela až k vysněnému cíli.

Se stejným pocitem i trofejí odjely z Plzně také starší žákyně SC Klatovy pro příští ligovou sezonu. Stejně jako jejich mladší kolegyně si ve městě fotbalu, hokeje a piva připsaly na svůj účet čtyři výhry a jednu nerozhodnou partii s Tlučnou. Ve finále pak v dechberoucí bitvě porazily družstvo Katů z Kadaně 4:1.

Třetí kategorií, která se v Plzni představila, byl tým začínajících měčínských elévů, který absolvoval vůbec první společný turnaj. Mladý výběr (ročníky 2008 a mladší) složený z chlapců i dívek si po herní stránce nevedl vůbec špatně, byť se mu výsledkově příliš nezadařilo. V této věkové kategorii jdou však výsledky zcela stranou. Důležité je pro tyto děti úplně něco jiného.

Výsledky (mladší žákyně) – základní skupina: Klatovy-Měčín – FBŠ Slavia Plzeň white 4:4, Klatovy-Měčín – Mocné Tuleňky Podbořany 10:1, Klatovy-Měčín – FA Mladá Boleslav 3:2, semifinále: Klatovy-Měčín – FBC DDM Kati Kadaň 4:3, finále: Klatovy-Měčín – FBŠ Slavia Plzeň white 10:1.

Výsledky (starší žákyně) – základní skupina: Klatovy – Slavia Plzeň red 9:1, Klatovy – Slavia Plzeň grey 9:0, Klatovy – Tlučná 4:4, semifinále: Klatovy – Slavia Plzeň white 6:1, finále: Klatovy – Kati Kadaň 4:1.

Výsledky (elévové) – základní skupina: Měčín – Tachov red 3:9, Tlučná – Měčín 12:1, Měčín – Mocní Tuleni Podbořany 2:11, FBC Plzeň I. – Měčín 6:6, předkolo play-off: Měčín – FBŠ Slavia Plzeň grey 3:6.

Turnaj očima trenéra Jana Hořkého

„Na turnaj, který pořádá plzeňská Slavia s názvem FAT PIPE Open Junior, od nás do Plzně odjely tři týmy – mladší žákyně, jejichž tým tvoří převážně holky z Měčína a tato děvčata trénuje kouč Radek Mašát. Dalším zástupcem byly starší žákyně. Tohle družstvo je naopak složené převážně klatovskými hráčkami. Prestižního turnaje se zúčastnili také mladí elévové z Měčína. V Plzni odehráli vůbec svůj první turnaj. U nich šlo hlavně o to, aby nasbírali cenné zkušenosti. Myslím, že kluci i dívky si turnaj v Plzni náležitě užili a v některých pasážích zápasu předváděli hezký florbal. Na výsledcích ale bylo vidět, že ještě potřebují dozrát a sbírat další zkušenosti. Je však dobře, že se poprvé seznámili s turnajovým florbalem. Mladší žákyně jsou ve své věkové kategorii ostřílené matadorky, které pospolu hrají už tři roky. Je to tým z Měčína, který dlouhodobě sbírá velké úspěchy. Ať už na regionální nebo celostátní úrovni. Děvčata prošla základní skupinou se dvěma výhrami a jednou remízou. Po boji pak prošly semifinálovým duelem a následnou bitvu o zlato suverénně ovládly. S výkonech děvčat může být trenér Radek Mašát určitě spokojený. A starší žákyně? Abych řekl pravdu, moc jsem nevěděl, co od holek mám vůbec očekávat. Hlavním tématem a požadavkem bylo hrát po celý turnaj aktivně a hlavně si celý den užít. To se podařilo. Děvčata makala, běhala, bojovala. Do každého zápasu šla s jasným cílem a to vyhrát. Jejich nasázení a chuť nakonec rozhodly o tom, že celý turnaj vyhrály, když ve finále porazily silný tým z Kadaně 4:1. A to i přesto, že soupeřky byly někdy i o hlavu větší. Myslím si, že turnaj v Plzni splnil účel. Rozhodně je na čem stavět, ale také stále na čem pracovat.“