Minulý víkend se v hlavním městě České republiky konal třetí ročník Prague Floorbal Cupu, mezinárodního florbalového turnaje mládeže.
Na oblíbené setkání mladých nadějí florbalu vyslal jeden tým i klatovský oddíl – a sice dorost, ročník 2002.

V konkurenci dvanácti družstev této kategorie byli bojovníci ze západu nalosováni do skupiny 3, kde změřili síly s výběrem Black Angels, Husovicemi a Olympem. Základní skupinu svěřenci hlavního trenéra Jana Hořkého ovládli bez ztráty jediné kytičky, navíc s impozantním skóre 19:3.

Jan Šrail.
Ed system Bauer Team míří do Tyrolska. Tentokrát bez Šraila

Ve čtvrtfinále čekal Klatovy nepříjemný celek z Olomouce, který s nutnou dávkou štěstí a lépe zvládnutému prodloužení Klatovany po výsledku 3:2 vyřadil. „Celkově hodnotíme turnaj pozitivně. I když je pravda, že kdyby nám nevypomohli čtyři kluci z Plzně ze Slavie, tak bychom asi měli problémy, protože jsme měli dost omluvenek. Za to jim moc děkujeme. První utkání proti Black Angels dopadlo jednoznačně v náš prospěch. Soupeř ale nastoupil spíše s béčkem. Ve druhém zápase jsme zdolali Husovice a ve třetím pražský Olymp, který byl velice kvalitní. Nás v tomto duelu podržel brankář. Ve čtvrtfinále jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi turnaje, týmu FBS Olomouc. Dostali jsme se do vedení 2:0, soupeř nás možná trošku podcenil. Pak ale přidal, vyrovnal, a k ničemu nás do konce už nepustil. V prodloužení jsme po chybě dostali rozhodující branku,“ hodnotil pražský turnaj jeden z trenérů dorostu (ročníku 2002) Klatov Jan Hořký.

Výsledky Klatov na turnaji Prague Floorbal Cup 2019 skupina 3: Black Angels – SC Klatovy 0:9 (branky Klatov: Jiřík 3, Čížek 2, Hrubý 2, Moller, Sloup), SC Klatovy – Sokol Husovice 4:2 (branky Klatov: Moller, Hrubý, Jiřík, Med), SC Klatovy – Olymp Florbal Praha 6:1 (branky Klatov: Hrubý 3, Med 2, Čížek), play-off – čtvrtfinále: SC Klatovy – FBC Olomouc 2:3 po prodloužení (branky Klatov: Koryťák, Jiřík).