Po dlouhých třech týdnech se ve dvou halách v západních Čechách opět naplno rozběhla regionální liga florbalistů. V té má okres Klatovy dva zástupce – Rudý Koně z Horažďovic a SC Klatovy.

Horažďovice zajížděly ke svým zápasům na Chodsko. V hale Jiskry Domažlice se střetly s domácí rezervou a silným Koterovem, vedoucím týmem tabulky. Bohužel, nedávno vzniklý tým na své soupeře nestačil, byť bojoval, co mu síly stačily. S domácím výběrem prohrál těsně 4:5, na lídra pak nestačil poměrem 5:7.

Alespoň bod do tabulky si připsali florbalisté Klatov, kteří se svým fanouškům představili v hale ZŠ ve Františkových Lázních.

Tam se utkali s dvěma týmy z Plzně – rezervou FBC a Florbalové školy.

Duel proti FBC začaly Klatovy dobře a po první třetině vedly už 2:0. Soupeř pak sice stihl vyrovnat, ale trefa Baumruka vrátila klatovským hráčům náskok. O ten však přišli v závěru. V následném penaltovém rozstřelu byla lepší Plzeň. Ve druhém utkání narazily Klatovy na béčko divizní Florbalové školy Plzeň.

Klatovští se herně svému soupeři sice vyrovnali, ale díky značnému rozdílu v zakončení obou mužstev nakonec prohráli vysoko 0:8. „V zápase proti FBC jsme udávali tempo hry, měli míček častěji na svých hokejkách a vedli jsme 2:0. Bohužel, pak jsme udělali několik individuálních chyb a dovolili soupeři srovnat. Poté už to bylo hodně o psychice, hráči byli frustrovaní, protože většinu času jsme byli lepším týmem. Nájezdy už jsou pak hodně o dovednostech jednotlivců a o štěstí,“ uvedl mírně zklamaný trenér Klatov David Hlaváček. „V konečném zúčtování nás tyhle ztracené body mohou mrzet,“ dodal k zápasu s rezervou FBC Plzeň.

„Ve druhém utkání nás soupeř z Florbalové školy jasně přehrál. Bylo vidět, že hráči plzeňského týmu mají výrazně více natrénováno, mají větší fyzičku, jsou mnohem lépe technicky vybavení. I tak si myslím, že výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti. Soupeř nás sice příliš do šancí nepouštěl, ale na osmičku to nebylo. Myslím si, že jsme v rámci možností podali sympatický výkon. Celkově to byl pěkný florbal,“ zhodnotil klatovský hrající lodivod krutou porážku s Florbalovou školou.

V aktuální tabulce jsou Klatovy jedenácté, Horažďovice beznadějně poslední.

Výsledky okresních zástupců

Jiskra Go-Go Domažlice B – Rudý Koně Horažďovice 5:4
Třetiny: 1:1, 4:2, 0:1. Branky a nahrávky Horažďovic: 13. Štěpán, 23. Štěpán (Tůma), 28. Šašek (Portášik), 44. Tůma (Štěpán).

Rudý Koně Horažďovice – Sokol Koterov 5:7
Třetiny: 2:3, 1:2, 2:2. Branky a nahrávky Horažďovic: 8. Procházka (Štěpán), 9. Procházka (Tůma), 23. Tábor, 41. Procházka (Štěpán), 42. Šašek.

SC Klatovy – FBC Plzeň B 3:4 po samostatných nájezdech
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:3 – 0:0. Branky a nahrávky Klatov: 7. Polomis (Voráček, Morava), 12. Maryt (Morava), 39. Baumruk (Morava).

Florbalová škola Plzeň B – SC Klatovy 8:0
Třetiny: 2:0, 2:0, 4:0.