Sportovní hala ZŠ Čapkovy v Klatovech byla v neděli svědkem dalšího hracího kola první ligy dorostenců ve florbale. V akci nemohli pochopitelně chybět ani mladí hráči SC Klatovy, kteří se střetli před nadstandardní diváckou kulisou s Českou Lípou a Katy z Kadaně.

Fantastické výkony na hřišti a enormní povzbuzování ze strany fanoušků znamenaly jediné – dvě pohodlná vítězství. Českou Lípu klatovští florbalisté porazili zejména díky skvělé druhé třetině vysoko 10:4. Podobný výsledek se zrodil i proti Kadani, kterou Klatované přehráli 8:3.

„V těchto dvou zápasech jsme chtěli potvrdit, že se nám doma daří. Navíc jsme chtěli odčinit poslední dvě porážky z Plzně. V zápase s Českou Lípou jsme byli lepším týmem, drželi balonek, hráli naši hru. Soupeř sice kvůli marodce přijel v menším počtu hráčů, ale ukázal pár dobrých individuálních výkonů. Nám se celkově dařila střelba a zachytal gólman. Vítězství jsme si zasloužili,“ hodnotil první utkání s Českou Lípou trenér klatovských florbalových nadějí Jan Hořký.

„Ve druhém utkání nás čekala Kadaň. Tedy tým, se kterým jsme se naposledy rozešli smírně 4:4. Tentokrát jsme ho chtěli porazit, což se nakonec povedlo. Na hřišti se jednalo spíš o bojovný a urputný zápas. Florbalové krásy příliš nenabídl,“ shrnul výhru 8:3 nad Kadaní mladý klatovský trenér, jenž si nemohl vynachválit parádní diváckou návštěvu a také výsledek dobročinné akce.

„Velké poděkování patří fanouškům a rodičům, kteří nás v neděli přišli podpořit. Vytvořili nám parádní atmosféru. Je vidět, že i dorostenecký florbal táhne,“ liboval si Jan Hořký.

„V neposlední řadě jsem také rád, že lidé přispěli na florbalistu Radka Zelinku, který byl před časem v Plzni napaden a přišel o nohu. Podařilo se nám vybrat přes šest tisíc korun, což je naprosto skvělé,“ dodal Hořký.

VÝSLEDKY KLATOV

15. kolo:

SC Klatovy – FBC Česká Lípa 10:4 (2:1, 5:0, 3:3)
Branky Klatov: 2., 6. a 21. Jiřík, 17. a 42. Hrubý, 21. a 41. Jakub Holý, 23. Turek, 29. Vítovec, 32. Joachimsthaler.

16. kolo:

SC Klatovy – DDM Kati Kadaň 8:3 (2:1, 3:0, 3:2)
Branky Klatov: 10., 20., 29. a 37. Hrubý, 37. a 40. Jakub Holý, 14. Sloup, 28. Jan Holý.