V kategorii základních škol porazila Plánice Klenovou a klatovské Tornádo přehrálo Nýrsko. Florbalisté z Tornáda si tak zajistili v letošním ročníku třetí místo a je už jisté, že se jim nepodaří obhájit loňské prvenství, o kterém se v posledním kole bude rozhodovat mezi Plánicí a Měčínem.

V kategorii středních škol potvrdil roli favorita tým Devils, který porazil nýrské florbalisty a je jasným vítězem ligy v letošním roce. Během celé soutěže ztratili hoši z Devils pouze dva body kvůli remíze s FBC Dragons a první místo jim zaslouženě patří. O další medailové posty svedou těžkou bitvu hned tři týmy – Nezdičtí, Sušičtí a klatovský Dragons.

„Poslední kolo se hraje v sobotu 20. března a půjde vskutku o hodně v obou kategoriích. Po odehrání zápasů základních škol přistoupíme k slavnostnímu vyhlášení pořadí týmů za přítomnosti sponzora ligy a ředitele Domu dětí a mládeže Klatovy Tomáše Kovandy. Stejný slavnostní akt se uskuteční po odehrání zápasů ve středoškolské kategorii. Zároveň budou vyhlášeni a odměněni nejlepší útočníci a brankáři obou kategorií,“ uvedla Pavla Vlčková z DDM Klatovy.

Výsledky:

I. kategorie:
SDH Klenová - ZŠ Plánice 1:7 (1:5; branky: Trefanec – Plánička 7).
Tornádo – DDM Nýrsko 9:2 (2:0; branky: Motlík 3, Blahník 2, Melichar, Opl, Rajal, Smolař – Václavovic, Penc).

II. kategorie:
Devils – FBC Nýrsko 5:3 (2:2; branky: Šafařík 3, Koželuh V., Kučera – Fazekaš 2, Kubát).
FBC Dragons KT – TJ Nezdice 7:3 (2:1; branky: Krines 2, Melichar 2, Obr, Eiben, Vlček – Hořký 2, Matoušek).

Pořadí týmů kategorie základních škol:
1. ZŠ Měčín (18 bodů), 2. ZŠ Plánice (18), 3. Tornádo (12), 4. SDH Klenová (6), 5. DDM Nýrsko (0).

Pořadí týmů kategorie středních škol:
1. Devils (19 bodů), 2. - 3. FLC Sušice (12) a TJ Nezdice (12), 4. FBC Dragons (10), 5. FBC Nýrsko (0).