Osmadvacetiletá fighterka nedávno získala zlatou medaili (mezi amatérkami) na mistrovství světa organizace WAKO v Portugalsku, teď pro sebe bude chtít ukořistit také profesionální evropský WAKO titul v K1. Ten bude k mání právě v pražské Lucerně a svěřenkyně trenéra Zdeňka Švamberka se o něj porve s hladovou portugalskou soupeřkou Ines Correia, světovou šampionkou, která se může pyšnit třiadvaceti výhrami na profesionální scéně.

Klára Strnadová na MS WAKO 2023.
Kickboxerka Klára Strnadová je mistryní světa. Pořád mi to nedochází, svěřila se

„Nejvyšší meta v amatérském kickboxingu byla zdolána, ale rok ještě nekončí a koncem prosince nás čeká další meta. Tou je zisk profesionálního evropského WAKO titulu v disciplíně K1, o který zabojujeme v pražské Lucerně na Galavečeru profesionálního boxu a K1, a pokud ho získáme a já věřím, že ano, chtěli bychom během dalšího roku zaútočit i na titul světový," řekl zkušený trenér ranařky Kláry Strnadové Zdeněk Švamberk. Je vidět, že své bojovnici věří.

Klára Strnadová na MS WAKO 2023.Klára Strnadová na MS WAKO 2023.Zdroj: Czech Kickboxing Team

Galavečer profesionálního boxu a K1 začíná v sobotu v 17.30 hodin, kdy je hala otevřená pro veřejnost. Úderem šesté hodiny večerní jsou na programu předzápasy, o hodinu déle proběhne slavnostní zahájení třaskavého galavečera a zápasy hlavní karty startují v 19.20 hodin.

Klára Strnadová zabojuje v Lucerně o profesionální evropský WAKO titul.Klára Strnadová zabojuje v Lucerně o profesionální evropský WAKO titul.Zdroj: Galavečer profesionálního boxu a K1

Hlavní "fiht card" obsahuje jedenáct soubojů, souboj Kláry Strnadové s Ines Correia by měl přijít na řadu jako třetí od konce. Zlatý hřeb večera pak obstará bitva mezi Václavem Sivákem a Anassem Ahmidouchem, kde půjde o hodně.

Klatovští hokejisté darují krev. Přidat se můžete i vy.
Kopáček: Věříme, že v našich stopách půjdou hokejoví fanoušci z regionu