Mistrovství se zúčastnilo více než patnáct stovek závodníků z devětatřiceti zemí starého kontinentu.

Česká reprezentace byla na této nabité akci zastoupena patnácti bojovníky. Mezi nimi nechyběl ani člen klatovského klubu Hammersgym Filip Lagron.

Mladý sportovec startoval mezi juniory v disciplíně lightcontact a kicklight ve váhové kategorii do 79 kg.

V první jmenované zápasnické disciplíně se hbitý Lagron probojoval přes reprezentanty Řecka a Itálie až do finále, kde ho čekal nepříjemný soupeř z Polska. Klatovský borec sice polského protivníka svým bojovným výkonem porazil, ale nevyvaroval se zbytečných taktických chyb; byl totiž třikrát napomínán. Po odečtení mínus bodů nakonec polský bijec deset vteřin před koncem obrátil skóre duelu ve svůj prospěch a vyhrál 2:1 na body.

Fighter Lagron válcoval Evropu.

I tak je titul vicemistra Evropy pro klatovského válečníka velkým úspěchem.

PŘECE JEN ZLATO

Také v disciplíně kicklight se mladý Čech dostal až do finále, kam ho přivedly výhry nad soupeři ze Slovinska a dalekého Turecka. V boji o zlato čekal na Filipa Lagrona urputný Ital. A ten své kvality od začátku potvrzoval, po prvním kole totiž vedl 3:0. Ještě ve třetím kole měl k vysněnému cíli nakročeno italský fighter, ale pak to přišlo. Lagron dobře vyhodnotil situaci a borce z Apeninského poloostrova zasypal kopy na hlavu. První pokus sice italský válečník vykryl, ale ten druhý nikoliv. Zásah brady Itala poslal bezvládně k zemi. Po zdlouhavé rozpravě rozhodčích padl verdikt – Filip Lagron se stal juniorským evropským šampionem.