První stůl opustila po 3. kole minimálně pro další kolo nasazená dvojka GM Petr Neuman, který neměl tentokrát svůj den a musel se spokojit s remízou s Ondřejem Mejzlíkem. A tak stejně jako jednička turnaje IM Marcin Krzyzanowski (remíza ve 2. kole) a devět dalších hráčů zaostává půl bodu za čtveřicí Vojtěch Straka, David Výprachtický, Jakub Půlpán a XianLiang Xu. A právě IM XianLiang z Německa zatím z favoritů předvádí nejlepší šachy. Domácím hráčům se daří střídavě – Filip Šimůnek, Tomáš Hurdzan a Václav Nový mají 2 body, Martin Simet, Matouš Eret, Lukáš Dolanský a Miroslav Kubát 1,5 bodu, Jakub Kůsa 1 bod a Jozef Kántor půl bodu.

V turnaji B Sophia cupu je na nějaké soudy při 146 účastnících ještě brzy, v tuto chvíli jsou vpředu tříbodoví Matěj Kaňka, Jaromír Matějka, Jiří Danko, Jan Kastner, Jakub Sedlák a Ladislav Chmelík. Z klatovských šachistů je na tom nejlépe Zdeněk Sova s 2,5 body. Vlastimil Bouček a Václav Šimáček mají po 2 bodech. Padesátiprocentní bodový zisk měl Vojtěch Matějíček.

V neděli dopoledne byl hrací sál vyhrazen pro tři turnaje v rapid šachu (7 kol, hrací tempo 2 x 15 min). Rapid OPEN VOZP vyhrál IM Jaroslav Bureš, v soutěži Senioři AUTO NEJDL si vedl nejlépe Jaroslav Tiller a rapid mládež KOLA KLATOVY ovládl Jakub Kůsa. Všichni tři vítězové potvrdili pozice nasazených jedniček.