Ve dvouhře nadějný tenista ve svém úvodním zápase doslova rozdrtil svého o rok staršího soupeře z Německa a vyhrál 6:1 a 6:0. V osmifinále na něj ovšem čekal deblový partner, rovněž o rok starší Matyáš Maršík bojující v barvách TK Agrofert Prostějov. „Šimon v tomto zápase nedal svoji kůži zadarmo, ale po náročném boji plném dlouhých výměn svému soupeři podlehl 2:6 a 3:6,“ popisoval dvouhru hlavní trenér LTK Klatovy a Šimonův otec Milan Janoušek.

Šimon Janoušek vybojoval se svým partnerem Matyášem Maršíkem stříbro v deblu na mezinárodním turnaji v Rakovníku.Klatovský tenista Šimon Janoušek.Zdroj: Milan Janoušek

Chuť si však nedávný vítěz celostátního turnaje kategorie A mladších žáků z Frýdku-Místku spravil ve čtyřhře. Hned úvodní kolo ovšem bylo velmi dramatické, kdy se Šimon Janoušek s Matyášem Maršíkem utkali z česko-australským párem Klar/Hancin. „Šimon s Matyášem nejprve prohráli první set 4:6, aby následující set po tuhém boji vyhráli 7:5. O vítězi tak musel rozhodovat až superteabreak,“ uvedl Milan Janoušek.

Vítězkami šestého ročníku Memoriálu Páji Řezáče v Chanovicích se staly fotbalistky týmu Czech Police Team – SKPŠ Praha.
PODÍVEJTE SE: Turnaj v Chanovicích se povedl, Andělský pohár putuje do Prahy

A následná zkrácená hra lépe vyšla českému páru, který svého soupeře porazil 10:6 a mohl se radovat z postupu do čtvrtfinále. Tam na něj čekal další silný soupeř, a sice finsko-dánský pár Niemelä s Kvistem.

„S těmito soupeři si však Šimon s Matyášem poradili celkem bez problémů, zvítězili 6:3 a 6:2 a mohli se radovat z postupu do semifinále,“ radoval se rovněž i Milan Janoušek, šéftrenér klatovského LTK.

Šimon Janoušek vybojoval se svým partnerem Matyášem Maršíkem stříbro v deblu na mezinárodním turnaji v Rakovníku.Šimon Janoušek vybojoval se svým partnerem Matyášem Maršíkem stříbro v deblu na mezinárodním turnaji v Rakovníku.Zdroj: Milan Janoušek

Také v boji o finále narazili mladí čeští tenisté na pár z ciziny, a to na dvojici až z dalekého Kazachstánu – Niyetkaliyev/Sanzharuly.„Ta v předchozích kolech dokázala porazit silné české páry,“ upozornil na sílu soupeřů trenér Janoušek. Nicméně na Šimona Janouška s Matyášem Maršíkem si Kazaši nepřišli.

Český pár se po výsledku 6:4 a 6:2 mohl těšit na finále. „Zde však již byl nad jejich síly elitní český pár Drlík s Techlovským, kterému Šimon s Matyášem podlehli dvakrát 2:6,“ komentoval finálový boj Milan Janoušek.

I tak se oba borci mohli radovat z velkého úspěchu v podobě zisku druhého místa. „To je pro Šimona bezesporu největším úspěchem na mezinárodní scéně, kde se potkávají nejen nejlepší čeští hráči, ale i nejlepší hráči v rámci celé Evropy,“ poznamenal pyšný otec Milan Janoušek.

Čertovský turnaj Pohorsko 2022.
OBRAZEM: Čertovský turnaj v Pohorsku vyhrálo družstvo Mírovo Bostonský mlátičky