Nejprve v závodě na nejkratším sprintu – běhu na 60 metrů slavila parádní bronz. Navíc v rozběhu, který předcházel finálovému souboji mezi osmičkou nejlepších, zaběhla nejrychlejší letošní čas v ČR ve své kategorii (7,78 sekundy). O lepší umístění ve finále ji připravil nepříliš vydařený začátek.

„Dlouhá prodleva mezi startovním povelem pozor a výstřelem na klidu moc nepřidala, což vyústilo v nepatrně horší reakci na startu,“ zmínil jeden z trenérů klatovské atletické mládeže Lukáš Bešta s tím, že Hozmanová z bloků vybíhala až jako poslední. Přesto zabrala a ukořistila cenný kov bronzového lesku.

Kristýna Hozmanová (vpravo) - čerstvá mistryně republiky v kategorii starších žákyň v běhu na 150 metrů a bronzová medailistka v běhu na 60 metrů.Kristýna Hozmanová (vpravo) - čerstvá mistryně republiky v kategorii starších žákyň v běhu na 150 metrů a bronzová medailistka v běhu na 60 metrů.Zdroj: Lukáš Bešta

V podání Kristýny Hozmanové to však ve stověžaté matičce měst nebylo všechno. Následoval totiž boj o medaili v další sprinterské disciplíně – tentokrát v běhu na 150 metrů. V rozběhu opět zaznamenala nový osobní rekord (18,82 sekundy) a s přehledem postoupila do finále. A pak to přišlo: Právě tam Hozmanová dráhou prolétla jako šíp vystřelený statečnou Katniss Everdeenovou, dívkou v plamenech z filmu Hunger Games.

Mistrovství Plzeňského kraje žactva - hala Otakara Jandery.
Sedm medailí a řada nových osobáků. Starší žactvo na mistrovství kraje zářilo

Díky výkonu 18,63 sekundy si vytvořila nejen další osobní rekord, ale zaběhla rovněž nejrychlejší český čas letošní sezony. Své největší soupeřky pokořila o dvě a čtyři setiny a mohla se radovat ze zisku zlaté medaile.

„Tento čas je zároveň novým absolutním rekordem klatovského oddílu, který byl překonán téměř a půl vteřiny,“ připomněl Lukáš Bešta a pak chrlil superlativy. „Obrovská gratulace! Jsem moc hrdý na to, jak v tréninku i závodě Kristý umí zamakat, i když je to občas přes spoustu odmluv,“ pousmál se.

Mistrovství Plzeňského kraje žactva - hala Otakara Jandery.
Mladí atleti se v hale Otakary Jandery neztratili, přivezli dva cenné kovy

Hozmanová triumfem navázala na loňské první místo Karolíny Machové ve vrhu koulí a potvrdila, že také v malém městě jakou jsou Klatovy, mohou vyrůstat mistryně republiky. Kromě dvojnásobné medailistky na republikovém mistrovství reprezentovali klatovský oddíl ještě další dva závodníci – Jan Kuchař a Dáša Řezáčová. „Letošní účast klatovských závodníků na MČR staršího žactva byla největší minimálně za posledních deset let,“ kvitoval Bešta.

Z archivu Atletiky Klatovy.Z archivu Atletiky Klatovy.Zdroj: Lukáš Bešta

Jan Kuchař vyběhl do závodu na 300 metrů v nepříliš ideálním stavu. Přes mírné nachlazení a ucpaný nos ale nezklamal a v neskutečně nadupané konkurenci obsadil 17. místo (40,15 sekundy). „Finišoval přitom pouze patnáct setin za svým osobním rekordem,“ měl radost trenér klatovských atletů.

Odveta čtvrtfinále play-off krajské ligy: Hokejisté klatovské rezervy (hráči v bílých dresech) porazili béčko Baníku Sokolov 4:0.
FOTO: Rückl vynuloval střelce Baníku, do semifinále postoupilo klatovské béčko

Řezáčová západočeský klub pro změnu reprezentovala v dálce. Její nejdelší pokus 491 cm stačil na šestnáctou příčku.

„Potenciál Dáši byl bezpochyby na výkon okolo 530 cm, ale vzhledem k tomu, že jí v posledních dvou týdnech zlobila zablokovaná záda, tak se s tím poprala statečně,“ povzbudil Lukáš Bešta svou mladou svěřenkyni, která si stejně jako Kuchař odbyla premiéru na největší tuzemské akci.

Republikový šampionát dorostu

O týden dříve se uskutečnilo také mistrovství České republiky v kategorii dorostu, které hostila Ostrava. Karolína Machová, loňské žákovská mistryně republiky, závodila ve vrhu koulí.

Měla sice ambice na medaili, ale i kvůli zdravotním patáliím v předchozích týdnech i problémech přímo v hale placka nakonec neklapla. „Výsledek bylo finále a pěkné 6. místo,“ zůstával spokojený trenér Bešta.

Klatovské stolní tenistky o víkendu odehrály tři zápasy. Porazily Čakovice a dvakrát uhrály nerozhodný výsledek 5:5.
Stolní tenistky se pyšní skvělou formou, čtvrtou Spartu Praha mají na dostřel

Ve třech disciplínách bojoval Vojtěch Chroust. V běhu na 400 metrů sice nepostoupil do finále, ale vylepšil si své dosavadní maximum a v oddílových tabulkách se díky svému času 51,36 sekundy vyšvihl na druhé místo. Ve skoku vysokém poté Chroust obsadil 14. místo (178 cm) a stejného výsledku dosáhl také v běhu na 200 metrů, kde byl původně sice náhradníkem, ale díky tomu, že se několik závodníků odhlásilo, startoval i v této disciplíně.

Sport Club Klatovy - archivní fotogalerie.
Šestice florbalistek vybojovala na domácím turnaji tři body, porazila Sokolov

Takové štěstí naopak neměla Štěpánka Hanušová, která do Ostravy jela jako první náhradnice. Do soutěže v běhu na 1500 metrů se ale nakonec nedostala.

„K naší smůle se v průběhu závodů žádná z mílařek neodhlásila a Štěpce tak zůstala bohužel pouze role pozorovatele a fanouška. Věřím, že jí i tato nepříjemná zkušenost nakopne k ještě většímu úsilí v trénincích a na venkovním mistrovství se s přehledem dostane do závodního pole,“ přeje si Lukáš Bešta, trenér klatovské atletické mládeže.

Dívčí amatérská fotbalová liga, 6. kolo: Kobra Stars (v růžovém) vs. Plánice (na snímku fotbalistky v oranžových dresech) 13:3.
FOTO: Dívčí bitvy přinesly nevídané gólové hody! Kobry i Křečandy měly nabito