Díky výkonu 2:24:59,9 obsadil Šrail v nabité konkurenci 23. místo, čímž vyrovnal svoje letošní maximum z otvíráku sezony ve švédském Orsa Grönklitt, kde v závodě na 33 km skončil též třiadvacátý.

Jan Šrail skončil na prestižní La Diagonela Engadin na 23. místě.Jan Šrail skončil na prestižní La Diagonela Engadin na 23. místě.Zdroj: Vltava Fund Ski Team

Šrail, jenž v seriálu laufařů hájí barvy Vltava Fund Ski Teamu, doběhl do cíle švýcarského podniku opět jako nejlepší Čech. Dvě místa za ním skončil jeho týmový kolega Fabián Štoček, sedmadvacátou příčku pak vybojoval nestárnoucí Stanislav Řežáč (Slavie pojišťovna Sport team).

Z podzimního střetu: KST Klatovy - AC Sparta Praha 3:7.
Trápily pražskou Spartou, ale padly. Rezervu slavného klubu naopak porazily

La Diagonelu, která se jela v nadmořské výšce okolo 1800 metrů, nabídla mimo jiné krásné scenerie a oproti loňským ročníkům byla zkrácená o pět kilometrů, ovládli závodnici z Norska. Zlato vybojoval Kasper Stadaas (Team Ragde Charge), druhý skončil jeho krajan Stian Hoelgaard (Team Curira) a bronzovou příčku uzmul Mikael Gunnulfsen (Team Koteng Eidissen).

Zdroj: Youtube

V první desítce se umístilo šest Norů a tři Švédové, kteří byli doplnění o ruského závodníka Maxima Vylezagnina, trojnásobného stříbrného medailisty z Olympijských her 2014 a držitele pěti cenných kovů ze světových šampionátů. Jan Šrail ztratil na vítězného Stadaase pouze minutu a půl. Věčně usměvavý a cílevědomý chlapík tak může být navýsost spokojený.

Z archivu Deníku: Malá Víska (šedé dresy) - HC Pubec Plzeň.
Malá Víska je krok od postupu, Kotěšovec nasázel pět gólů a přidal tři asistence