Svěřenkyně trenéra Petra Volmuta cestovaly k dalším bitvám v celostátní lize basketbalistek v kategorii do 17 let na sever Čech, kde změřily síly s Válečnicemi z Děčína a jabloneckou Bižuterií. A oba duely Západočešky zvládly vítězně.

Stolní tenisté KST Klatovy.
Klatovská bombastie! Stolní tenisté šokovali třetí Elizzu a přehráli i El Niňo

Nejprve porazily Děčín jednoznačně 83:48. „Bylo to snadné utkání, a tak měly holky možnost se střelecky prosadit de facto ze všech pozic. Nicméně zápas chvílemi nebyl až tak úplně pohledný, protože se holky přizpůsobovaly hře soupeřek. Naštěstí zkušenosti nám nedovolily povolit natolik, aby ze zápasu bylo drama,“ hodnotil trenér Petr Volmut pro klubový web BK Klatovy.

KST Klatovy - AC Sparta Praha 3:7 (archivní galerie).
Trip za zelené stoly soupeřek body nepřinesl. Klatovanky oba zápasy prohrály

Ve druhém utkání pak klatovské kadetky měly o poznání těžší práci, ale Jablonec i tak porazily o patnáct bodů poměrem 69:54.

„V neděli jsme nastoupili proti jabloneckým kadetkám, které se na nás pečlivě připravovaly, což bylo znát hned od začátku utkání, kdy se i zdálo, že nám rychle utečou a my se je budeme snažit marně dotahovat. Naštěstí jsme se dokázali vzpamatovat a začít hrát zodpovědněji. Ačkoliv na nás soupeřky dost tlačily, tak se nám podařilo každý obdržený koš vrátit zpět. Ve druhém poločase na nás vytasily soupeřky zónovou obranu, která nám ze začátku dělala trochu problémy, ale po chvilce holky zjistily, jak prolomit defenzivu a znovu udeřily,“ popisoval druhé utkání spokojený kouč klatovského týmu.

Hokejisté klatovského SHC (na archivním snímku hráči v červených dresech) podlehli ve středečním 20. kole své skupiny 2. ligy Kobře 4:6.
Solidní výkon na body nestačil. Je to škoda, hlesl po prohře klatovský Vlček

V průběžné tabulce jsou mladé Klatovanky na prvním místě s bilancí devíti výher a jediné porážky. Nedařilo se stejně starým basketbalistům klatovského oddílu. Kadeti padli v Chomutově i v Lounech a i nadále v soutěži čekají na první vítězství. Uspěli naopak mladší žáci i starší žákyně a pocit vítězství řádně oslavili také nejmladší minižáci, kteří si dvakrát poradili s plzeňským DBAK.

Celostátní liga kadetů U17: Levharti Chomutov – BK Klatovy 106:61, Tygři Louny – BK Klatovy 84:59. Celostátní liga kadetek U17: Válečnice Děčín – BK Klatovy 48:83, Bižuterie Jablonec – BK Klatovy 54:69. Žákovská liga starších žákyň U15: DBAK Plzeň – BK Klatovy 69:78. Žákovská liga mladších žáků U14: Sokol Praha Vyšehrad – BK Klatovy 46:88. Krajský přebor nejmladších minižáků U11: DBAK Plzeň – BK Klatovy 38:67 a 40:58.

Klatovy (na archivním snímku hráčky v modrých dresech) nezvládly klíčové duely na palubovce českobudějovické Slavie, kde padly dvakrát 1:3.
Z jihu Čech odjely s prázdnou. Volejbalistkám nefungoval zejména příjem