„Na turnaj, který pořádali fanoušci Kolína, jsme přijeli hrdě hájit barvy svého hokejového klubu a nutno dodat, že výsledky byly úctyhodné a výkony mnohých hráčů až dechberoucí,“ uvedl spokojeně Jiří Zavřel, prezident a zakladatel klatovského Fanklubu.

Fanoušci skončili na mistrovství sedmí.Zdroj: Jiří Zavřel

Letošního mistrovství se zúčastnilo celkem devět týmů. „V úvodní skupině jsme narazili na svého rivala z Tábora a dále pak na C a B tým domácího Kolína. Hned v prvním zápase jsme dokázali porazit Tábor 2:1. Následoval zápas s Kolínem B, který jsme ale prohráli 3:5. Na závěr jsme ve skupině porazili Kolín C 2:1. Bohužel shodné výsledné skóre s Táborem a „béčkem“ Kolínem nás posunulo až na třetí místo ve skupině. Ve čtvrtfinále jsme tak narazili na nabitý A-tým Kolína. I přesto, že jsme na hřišti nechali vše, jsme bohužel prohráli 1:4 a turnaj tím pro nás skončil,“ popisoval Zavřel průběh mistrovství.

Klatovy se tak nakonec musely spokojit až s konečným sedmým místem. „Ale celkové umístění není vůbec ostudou, naopak. Všichni jsme byli poctěni, že jsme mohli na turnaji reprezentovat červenobílé Klatovy. Získali jsme i jednu individuální cenu, kterou dostal Jiří Zavřel starší za nejstaršího hráče turnaje. I ve svých sedmašedesáti letech dokázal nastoupit ve všech námi odehraných zápasech,“ doplnil prezident Fanklubu HC Klatovy a neopomněl poděkovat ani SHC Klatovy. „Patří jim opravdu velké poděkování, protože nám financoval nemalé startovné na tomto turnaji,“ dodal.

Fanoušci skončili na mistrovství sedmí.Zdroj: Jiří Zavřel

17. ročník MČR nakonec vyhrály Litoměřice, druhý skončil Pelhřimov a bronzovou příčku vybojovali hokejoví fanoušci z Nymburku. V pořadí již 18. ročník se za rok uskuteční na Karlovarsku, pořadatelem budou fanoušci Sokolova.

Sestava HC Klatovy: Vintr – Zavřel, Zavřel st., Kozák, Kozák st., Šulda, Moravec, Bastl, Weber, Friedlová. Konečné pořadí 17. MČR fanoušků: 1. Litoměřice, 2. Pelhřimov, 3. Nymburk, 4. Kolín A, 5. Tábor, 6. Kolín B, 7. HC Klatovy, 8. Kolín C, 9. Slavia Praha.