Můžete se těšit na bláto, vodu, náročné přírodní terény, balanční i silové překážky. 22. srpna 2020 proběhl první (letní) závod Extreme Dog Race v krásné lokalitě Babiččina údolí.

Protože se takových závodů ještě neběhá mnoho, akce měla velký ohlas a přihlásilo se nám 282 závodníků, z toho i pár týmů ze zahraničí – Polsko, Slovensko, Německo.

Extreme Dog Race je závod, který osloví nejen sportovce, ale i širokou veřejnost a rodiče s dětmi (kategorie Long, Army 10 km, Base 6 km, Junior, Fun, Family 2 km). Vítězem Extreme Dog Race je každý, kdo závod se svým psem doběhne, a každý získá hodnotnou medaili.

Blíží se Extreme Dog Race v Dolanech.Blíží se Extreme Dog Race v Dolanech.Zdroj: Roman Šatný

Plán závodů na rok 2021?

22. května – Jarní závod Dolany u Klatov, 20. srpna – Noční závod (jako první dog OCR, Babiččino údolí), 21. srpna – Letní závod (Babiččino údolí) a 11. prosince – Zimní závod (taktéž v lokalitě Babiččina údolí).

Dog Race je se závodem Extreme Dog Race členem České Asociace překážkových sportů (ČAPS) jako první tohoto druhu OCR sportu (běžec a pes). Jako sportovci a „pejskaři“ podporujeme tímto závodem nadaci pro výcvik psů pro postižené Helppes.

Registrace jsou spuštěné. Více informací najdete na webu www.dograce.cz.

Autor: Čtenář reportér - Roman Šatný