Husínský kros, který se měl původně konat již v sobotu 17. dubna, si zájemci mohou zaběhnout až do neděle 25. dubna. Muži běží tři okruhy (9,3 km), ženy pak o jeden méně (6,2 km).

Běžci si své časy po vzoru virtuálních závodů z dílny Karla Voráčka budou měřit sami za pomoci chytrých hodinek nebo aplikací v mobilních telefonech s GPS navigací. Výsledné časy je pak nutné poslat Jiřímu Přibíkovi, organizátorovi závodu a zároveň řediteli celé Ešus ligy, na číslo 608 279 305, případně na e-mailovou adresu esusliga@gmail.com.

Na závod jsou zváni všichni běžci a běžkyně bez rozdílu věku a výkonnosti.

„Již nějakou dobu nám covid a s ním spojená vládní opatření hází klacky pod nohy, ovšem Ešus liga je nezastavitelná a potáhneme ji dál za všech okolností. Tak rozhodl ředitel Ešus ligy Jirka Přibík. Letošní ročník začne Husínským krosem, který proběhne v souladu se všemi vládními nařízeními. Smí se sportovat pouze individuálně, takže i proto bude Husín proveden virtuálně. Termín zaběhnutí závodu je od soboty 17. dubna až do neděle 25. dubna,“ píše se na oficiálních stránkách seriálu.

Ešus liga je soutěž o nejlepší běžce a běžkyně mimo dráhu okresu Klatovy, která se koná pravidelně již od roku 1985. Více informací o seriálu najdete na webových stránkách www.esusliga.webnode.cz.