Stejný den také odstartuje úvodními dvěma erzetami NOVA SPORT Enduro Race Špičák, který pak vyvrcholí čtyřmi testy v neděli. Na startovním poli by měla být kompletní česká špička včetně favoritů na přední umístění, o nichž se definitivně rozhodne koncem září v posledním závodě v Koutech. Kromě českých jezdců a jezdkyň se tady představí i řada zahraničních cyklistů hlavně z Německa, Rakouska a Slovenska.

Enduro na Špičáku, archivní snímek.Enduro na Špičáku, archivní snímek.Zdroj: endurosérie.cz/Jaro Sijka

Kromě elitní mužské kategorie se na Špičáku představí i ženy a hobbíci, mezi něž se řadí i junioři a dětské kategorie, závodit se bude i na elektrokolech (E-Enduro). „My jsme hrozně rádi za to, že náš špičácký podnik série umožňuje závodit i dětem. Byť se některé erzety podívají i do našeho bikeparku nejde o žádné extrémy. Každoročně v enduru nabízíme co možná nejzábavnější a různorodé rychlostní zkoušky, většinou po lesních pěšinách a hrabance,“ uvedl Jan Kasík ze spolupořádajícího areálu Ski&Bike Špičák.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) přivítají v dalším kole FORTUNA divize A rezervu Jiskry Domažlice.
Kam za sportem? Na pořádnou fotbalovou nálož, ale i na florbal a národní házenou

Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s. Trať špičáckého endura měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů, samotné rychlostní zkoušky tvoří zhruba třetinu. Bikeři vystoupají dvakrát na Pancíř a letos premiérově dokonce třikrát na Špičák (tam jim výjezd usnadní lanovka).

Autoři: Zdeněk Soukup, Karel Samec

Basketbalisté BK Klatovy U15 na Steel Cupu v Ostravě.
FOTO: Starší žáci basketbalových Klatov přivezli ze Steel Cupu čtvrté místo