Ta po pětihodinovém maratonu vyvrcholila slavnostním vyhlášením výsledků a předáním cen, po jehož skončení byli nejspokojenější Tomáš Hošek z Pačejova a Petr Trešl z Tábora, kteří kralovali svým kategoriím. Přestože akce byla určena široké veřejnosti, svou účastí ji ozdobil čerstvý přeborník České republiky Lukáš Polívka z Dukly Tábor.

„Chtěli jsme se rozloučit s letošním soutěžním ročníkem neoficiální akcí, která by dala šanci svézt se nejen místním klukům, kteří nemají licenci pro účast v republikovém přeboru, a nemohou si tak zajezdit. Aby i další poznali, co je enduro, a přitáhnout je k tomuto sportovnímu odvětví. A když by nepřijeli si zazávodit, aby se alespoň podívali, o co vůbec kráčí, a ztratili tak případný ostych,“ vysvětlil význam sobotního závodu s názvem Minienduro hojeno organizátor Jan Benda z Klatov, který byl s účastí nadmíru spokojen. „Myslím, že svůj smysl akce naplnila,“ dodal pořadatel, který se na rozdíl od peripetií s pořádáním červnového závodu mistrovství České republiky tentokrát setkal se vstřícností, především ze strany majitele pozemku, kterým je město Klatovy. „Podle slov starosty Klatov Rudolfa Salvetra takový sport do Klatov patří. Bezproblémové bylo i jednání o povolení pořádání akce na životním prostředí,“ řekl Benda, který si pochopení zmiňovaných pro pořádání závodu vysvětluje především rozsahem akce. „Byl to závod spíš komorního charakteru. Trať neměla velký rozsah, jezdilo se na uzavřeném prostoru. Bylo to minienduro doslova a do písmene,“ pochvaloval si.

Jan Benda má se stavbou tratí pro enduro závody bohaté zkušenosti, patří v České republice mezi nejlepší a připravil pro účastníky v areálu bývalé vojenské střelnice zajímavou trať. „Jednalo se o zhruba devítikilometrový okruh, který měl vše, co trať pro enduro závod má mít. Ze startu jezdci vyrazili ke Svrčovci, kde je čekal náročný kamenitý výjezd. Zpět k bývalé střelnici se vraceli po oraništi s hlubokými drážkami, poté následovala akcelerační vložka, kde jezdci museli na krátkém úseku motocykl rozjet co nejvyšší rychlostí. Pak přišla technická pasáž v břízkách, kudy se dostali přímo do areálu, kde účastníci absolvovali řadu výjezdů a sjezdů. Trať byla zkumulována na krátkou trasu, přitom odpovídala klasickému závodu, protože odpadly dlouhé přejezdy po silnici nebo krajinou. Měla prověřit jezdce a to se jí, myslím, povedl,“ přiblížil své dílo. „Trať byla náročná, prostě parádní,“ potvrdil Bendova slova jednadvacetiletý Jan Matějka z Petrovic u Sušice, který si na motocyklu KTM dojel v kategorii licence pro vynikající stříbro. „Je moc dobře, že se Jan Benda rozhodl závod uspořádat, jen víc takových akcí,“ dodal jezdec.