Eliška Hostková v průběhu celého závodu, který měřil 4000 metrů, udržovala kontakt s vedoucími závodnicemi, aby pak v posledním okruhu stupňovaným během nechala za sebou stříbrnou Radanu Lapáčkovou z Kladna a bronzovou Pavlu Štoudkovou z Olympu Brno. „Kros se mi hodně líbil. Trať byla místy velmi náročná, dost blátivá a soupeřky byly hodně silné, takže jsem si musela máknout," řekla s úsměvem mimo jiné v rozhovoru pro kanál Jsem Atlet.

Zdroj: youtube Jsem Atlet

Po bronzovém umístění z mistrovství České republiky na dráze v běhu na 10 kilometrů stříbru z dráhové „trojky“ a rovněž stříbrné medaili z mistrovské silniční „desítky“ na legendární trati Praha-Běchovice, je pro atletku TJ Sušice zlatá medaile z krosu vyvrcholením její letošní mimořádně vydařené sezony. Sluší se rozhodně ještě připomenout její první a třetí místo na reprezentačních utkáních v Itálii, respektive ve Slovinsku.

Eliška Hostková v cíli mistrovského krosu v Rumburku.Eliška Hostková v cíli mistrovského krosu v Rumburku.Zdroj: archiv Zdeňka Nešpora

Mistrovský titul Elišky Hostkové z přespolního běhu se určitě řadí mezi největší úspěchy ve více jak stoleté historii sušické atletiky a zaslouženou odměnou pro výbornou běžkyni je nominace na blížící se mistrovství Evropy v krosu, které se koná v Itálii za čtrnáct dní (konkrétně v neděli 11. prosince).

Vlastimil Zwiefelhofer v roce 2018.
Legendární vytrvalec z Tajanova oslavil sedmdesátku. Dodnes drží několik rekordů

Českou republiku bude na evropském mistrovství, které proběhne v parku Piemonte-La Mandria na předměstí Turína, reprezenzovat osmička závodníků. Kromě Elišky Hostkové i Jáchym Kolář (muži), Karolína Sasynová (U23) a junioři David Šlapák, Pavel Vinduška, Maximilián Matolín, Matěj Hřebačka a Marián Dražan. Letošní ženská šampionka a také olympionička Tereza Hrochová se z krosového mistrovství Evropy na Apeninském poloostrově omluvila.

Autoři: Zdeněk Nešpor, Martin Mangl

8. ročník závodu Předvánoční ŘAKOM se blíží.
Předvánoční ŘAKOM jako generálka před derniérou Ešus ligy. Půjdete do toho?