Jizápadní tým prohrál v hlavním městě republiky vysoko 21:51 a díky horšímu skóre spadl do skupiny E, zatímco Slavia Praha B postoupila o patro výš - tedy do "déčka". „Nehráli jsme úplně špatně, ale prostě to nevyšlo. Slavia nastoupila oproti prvnímu zápasu v obměněné a silnější sestavě plné mladíků, ale první polovina zápasu byla i tak celkem vyrovnaná," říkal jeden z trenérů společenství Nýrska a Českých Budějovic Roman Kodera.

Poločasový výsledek 17:14 ve prospěch Pražanů jeho slova jen potvrdil. „Ale druhý poločas? To byla v našem podání taková klasika. Nám bohužel postupně docházely síly a mladíci Slavie trestali každou naši chybu," posteskl si.

Fotogalerie: Eden se proměnil v peklo. Ragbistům odveta v Praze na Slavii zhořkla

Jeho mančaft ale musí krutou porážku hodit rychle za hlavu, zmobilizovat síly, vyléčit šrámy na těle i na duši a připravit se na další dvojzápas. V něm se Rugby Šumava Nýrsko & Rugby Club České Budějovice konfrontuje v nelítostném souboji dvou celků skupiny E se společným výběrem Rakovníka, Kralup nad Vltavou a Plzně. Úvodní utkání se hraje již tuto neděli od 15 hodin v Rakovníku, odveta je na programu o týden později (ve stejný čas) na hřišti v Nýrsku.