Na letošní Easter Cup, který je opět vypsán pro kategorie U11, U12, U14 a U15 chlapců i dívek, se přihlásil rekordní počet 94 týmů. Toto číslo znamená, že klatovský Easter Cup se s velkou pravděpodobností stane největším basketbalovým turnajem v Evropě.

Tomu bude odpovídat i čtvrteční (29. 3.) slavnostní zahájení turnaje, které organizátoři přesunuli ze zimního stadionu na klatovské náměstí Míru. Program odstartuje v 19 hodin. „Kromě proslovů pozvaných hostů a představení všech klubů, které se turnaje zúčastní, uvidí návštěvníci vystoupení dechového orchestru KUFR pod vedením Františka Kubaně, tanečnice Základní umělecké školy Josefa Kličky Klatovy a mažoretky a tanečnice Městského kulturního střediska Klatovy. Živě zazní také česká státní hymna. Večer pak zakončí ohňostroj,“ představil program koordinátor turnaje a moderátor slavnostního zahájení Jiří Mužík.

MÍSTO PRO SETKÁVÁNÍ

Další novinkou, kterou pořadatelé připravili, bude tzv. meeting point v kostele sv. Vavřince v Plánické ulici, který bude sloužit pro setkávání účastníků a návštěvníku turnaje a široké veřejnosti.

„Meeting point bude otevřen v pátek a v sobotu, vždy od 9.30 do 16 hodin. Návštěvníci si mohou vyzkoušet tvořit ve výtvarné dílně Domu dětí a mládeže Klatovy, zahrát si nejrůznější deskové hry nebo pomocí projekce proniknout do virtuální reality. K vidění budou vystoupení žáků základní umělecké školy a také výstava prací žáků základních škol a domu dětí a mládeže na téma sport a Klatovy,“ pozval lidi do meeting pointu Mužík.

Nejvíce přihlášených týmů je z České republiky, ale turnaj je hodně oblíben také v sousedním Německu, odkud do Klatov přijede 27 týmů. Tři celky do Klatov dorazí ze Slovenska a po jednom z Dánska, Maďarska, Polska a dokonce i z USA. Domácí BK Klatovy bude mít své zástupce ve všech kategoriích. Odhadem díky turnaji do Klatov zavítá kolem 1800 návštěvníků.
Easter Cup 2018 je jako jeden ze tří turnajů v České republice zařazen na listinu mezinárodních mládežnických basketbalových turnajů podporovaných mezinárodní basketbalovou federací FIBA Europe.