Turnajem v Aizkraukle v pobaltském Lotyšsku postupovali oba tenisté relativně hladce, až ve finále jim srdnatě vzdoroval estonský pár Pikk a Vellerand, kde musel po dvou setech (2:6 a 6:4) rozhodnout až závěrečný superteabreak, který klatovský tenista se svým týmovým parťákem ovládli poměrem 10:3.

I ve dvouhře se třináctiletému Janouškovi dařilo, přestože většina jeho soupeřů byla o rok starší. První dvě kola vyhrál s přehledem (6:2, 6:0 a 6:1, 6:0). Ve čtvrtfinále pak musel zápas otáčet, kdy po prvním prohraném setu (2:6) vyhrál další dva sety dvakrát 6:2 a dokráčel až do semifinále, kde jej bohužel přemohl pozdější vítěz turnaje, o rok starší Gustavs Brižs z domácího Lotyšska (6:3 a 6:4).

Klatovští plavci na Drop Cupu (horní řada zleva): V. Šlajsová, J. Strejc, S. Mrkosová, K. Kůrová, dole zleva: M. Beneš, B. Přerostová a S. Kůra.
Skvělá práce. Klatovští plavci přivezli z Drop Cupu v Domažlicích tři medaile

Další turnaj a úplně poslední v hale byl ten v Litvě, konkrétně ve městě Šiauliai, čtvrtém největším městě této země. I zde se Šimonu Janouškovi podařilo vyhrát celý turnaj ve čtyřhře, kde spojil síly s estonským Kristem Vellerandem, proti kterému na předešlém turnaji v Lotyšsku hrál finále. A spojení to bylo velmi dobré. Oba společně celým turnajem prošli zcela bez problémů a také ve finále doslova deklasovali své soupeře - litevsko-lotyšský pár Balkunas, Stikuts - v poměru 6:2, 6:1 a mohli se radovat z celkového titulu.

Diamond Dance Klatovy na taneční soutěži v Plzni.

I ve dvouhře se talentovanému sportovci z Klatov dařilo. Janoušek nejprve porazil litevského Turana Efeho dvakrát 6:1, a v dalším kole smetl i Fina Arthura de Dampierreho (6:1, 6:0). Až ve čtvrtfinále nestačil na svého dobře hrajícího soka z Irska Brodyho Lee Stafforda, kterému podlehl 3:6 a 2:6. Tímto turnajem Šimon Janoušek zakončil halovou sezonu, která byla velmi úspěšná a začal se připravovat na antukovou část sezony.

Šimon Janoušek (vpravo) vyhrál turnaj v Litvě.