Turnaj podporovaný Českou obcí sokolskou přilákal do města karafiátů čtrnáct týmů. Týmy z mládežnických extralig a lig odehrály ve třech dnech třicet pět utkání.

Kategorie U17

V posledních ročnících turnaje byla právě tato kategorie nejpočetněji obsazená. Letos se opět do Klatov sjelo osm týmů. Každoroční účastníky, Sokol Písek, Sokol Vyšehrad, Sokol Pražský, BK Lokomotivu Plzeň, BK Klatovy, TJ Slovan Mariánské Lázně, doplnily týmy z Domažlic a Mladé Boleslavi.
Klatovy odehrály turnaj na velmi dobré úrovni. Hned do prvního zápasu nastoupily proti sousedům z Domažlic. Domažlice v čele s Kozinou a Štípkem však nakonec pořádající klub udolaly. Klatovští hlavně nabírali zkušenosti na ligovou sezonu a jejich tým byl více než důstojným soupeřem extraligových klubů. Podařilo se mu „ukořistit“ i jeden skalp extraligového týmu. „Výhra nad Pískem v základní skupině dodala hráčům patřičné sebevědomí a v nové sezoně budou pomýšlet na mety nejvyšší,“ uvedl člen All Star týmu Jan Křiváček z klubu BK Klatovy.

V souboji o konečné umístění se Klatovům nepodařilo zopakovat výhru nad Pískem, a skončili tak na pátém místě.

Roli favorita potvrdil tým Sokola Pražského, který prošel celý turnaj bez jediné porážky a vyhrál letošní ročník Sokolu Grand Prix. Zápasy, které zde Sokol Pražský odehrál, byly jeho prověrkou na mezinárodní konfrontaci. Na programu má duely s italskými velkokluby, jako jsou Bologna a Armani Jeans Milán.

Konečné pořadí:

1. Sokol Pražský, 2. Domažlice, 3. BK Lokomotiva Plzeň, 4. Sokol Vyšehrad, 5. Sokol Písek, 6. BK Klatovy, 7. Mladá Boleslav, 8. Mariánské Lázně.

Kategorie U15

Turnaj této kategorie se hrál systémem každý s každým ve dvou hracích dnech. Šestice týmů, loňský vítěz kategorie U14 Lions Jindřichův Hradec, USK Praha, Lokomotiva Plzeň, Sokol Vyšehrad, BA Sparta a domácí BK Klatovy, odehrála pět těžkých utkání. Na začátku nešlo říct, kdo je favoritem, všichni mohli překvapit.

Klatovští žáci odehráli turnaj dobře. Výhra nad Sokolem Vyšehrad, těsná prohra o bod se Spartou a vyrovnané utkání s USK Praha pro ně znamenala získávání dalších potřebných zkušeností na těžkou sezonu.

Nejvyrovnanějším zápasem byl střet mezi USK Praha a Lokomotivou Plzeň. Právě tyto dva týmy se střetly nedávno na turnaji v Praze, kde USK Praha zvítězila o pouhý bod. Pohledné utkání nakonec skončilo radostněji pro klub z Prahy, který se nakonec stal vítězem celého turnaje v této kategorii.

Konečné pořadí:

1. USK Praha, 2. BK Lokomotiva, 3. Lions Jindřichův Hradec, 4. BA Sparta, 5. BK Klatovy, 6. Sokol Vyšehrad

V obou kategoriích měly Klatovy své zástupce v All Star pětce. V U15 to byl Jiří Kubíček a v U17 Jan Křiváček.

Simon Bytel