Byl to přímý souboj o třetí příčku v tabulce a čekal se vyrovnaný zápas. To se nakonec potvrdilo. Oba celky se rozešly smírně po remíze 5:5.

Zruč měla raketový nástup a obě úvodní dvojky vyhrála. Horažďovice snížily po vítězství trojice Gruber, Vondrášek, Jůzek, ale domácím vrátilo dvoubodové vedení trio Holub, Smola, Vaňourek. V nepárové části nejprve Horažďovičtí korigovali třetí dvojicí, ale vzápětí domácí Smola lehce porazil Nedelkova v singlu.

V první odvetné trojici porazila domácí Hánova formace hostující Buzkovu sestavu. Zručští vedli 5:2, měli jistotu minimálně bodu a zdálo se, že kráčejí za vítězstvím. Hřiště ve Zruči začínal skrápět slabý, ale vytrvalý déšť a jak se později ukázalo, štěstí pršelo v závěru hlavně hostům.

Na 3:5 snížila Gruberova trojice a do závěrečných dvojic bylo zaděláno na drama. Další bod na konto Horažďovic přidali Buzek s Vondráškem, kteří ve třech setech zdolali Hánu s Holubem. I poslední dvojka přinesla napínavý souboj. Opět se hrálo na tři sety a opět byli úspěšnější hosté Gruber s Jůzkem. Výhrou nad domácí dvojicí Smola, Urban rozhodli o tom, že si oba týmy rozdělily po bodu.

Podle kapitána Horažďovic Roberta Buzka se utkání podobalo minulému zápasu Haponu proti Startu Praha. „Zase jsme špatně začali a v průběhu zápasu to s našimi vyhlídkami vypadalo dost bledě. Naštěstí jsme se v odvetách vzchopili a bojovností urvali remízu, která má pro nás určitě značnou cenu. Prokázali jsme pevnější nervy ve třetích setech, kde jsme soupeře lehce přehrávali. Výborný zápas sehráli Gruber, Jůzek a Vondrášek. Právě tihle tři nás táhli k bodovému zisku,“ konstatoval Buzek. (hh)