První dva venkovní zápasy odehrály o víkendu v dorostenecké lize basketbalistky TJ Klatovy. Děvčata oba zápasy prohrála a navíc družstvo oslabila dlouhodobá zranění.

TJ Loko Liberec – TJ Klatovy 71:58 (13:14, 29:27, 51:43)

První utkání starších dorostenek venku bylo vyrovnané jen do poločasu. Klatovy nedokázaly za celý zápas ubránit dvě soupeřky, sbíraly zbytečné fauly a skóre narůstalo ve prospěch domácích. V poslední čtvrtině ještě hosté stáhli na rozdíl dvou bodů, bohužel to bylo ale z jejich strany všechno.

Trenér klatovských basketbalistek Petr Fleisig byl ale nejvíc zklamán výkony sudích: „Sobota? Rozhodcovská ostuda, která nemá se sportem a s basketem nic společného. Pískali domácí rozhodčí, kteří jsou vzdáleni třicet kilometrů od Liberce. Nikam jsme jezdit nemuseli a zápas jsme mohli napsat u stolu a ušetřit za cestovní náklady. Ještě teď, když si na to vzpomenu, tak mně je zle! Liberec za celý zápas patnáct faulů, my třicet pět?! Oni čtyřicet sedm trestných hodů, my jedenáct?! A to ještě v první čtvrtině po jasném faulu skončila pro Rajalovou letošní sezona. Když jsme ve čtvrté čtvrtině stáhli na rozdíl dvou bodů a byli v laufu, tak nám rozhodčí úmyslně vyloučil Andreu Fremutovou, která v té době byla k neudržení. Ta od přestupku byla tři metry, když jsme se zeptali jestli to myslí vážně, dostali jsme technickou a bylo po zápase. Ostuda rozhodcovského sboru! A to už říkám s odstupem a s chladnou hlavou! Už se těším, až je tady seřežeme, když budou pískat normální rozhodčí!"

Body Klatov: Fremutová 24, Vávrová 12, Šillarová 9, Matoušová 6, Šraitová 4, Roubalová 3, Funfálková 2. Střelba 3 b.: 0:4. TH: 47/27:11/6. Chyby: 15:32. Rozhodčí: Hošek, Salač.

Sokol D. Počernice – TJ Klatovy 86:54 (23:12, 44:28, 67:36)

V neděli už Klatovy hrály bez zraněné Rajalové a s lehce zraněnou Šillarovou. Celé utkání musely hráčky absolvovat tedy v osmi. Děvčata sice v oslabení bojovala, ale soupeř, se kterým mají dlouhodobě kladnou bilanci, byl tentokráte nad jejich síly. Trestal je pohybem a využíval klatovské marodky.

„To už jsme tedy hráli bez Rajalové, která má natržené vazy v kotníku a se zraněnou Šillarovou, kterou jsme nechali na hřišti úmyslně celý zápas, aby koleno úplně nezatuhlo. Výsledek tomu odpovídá. Domácí ale vyhráli zcela zaslouženě. Byli ve všem lepší. My zaostávali a utkání dohrávali pouze s jedním přáním, abychom ho dohráli bez zranění. Smutné je, že marodka se nám nebude vyprazdňovat, že zranění jsou dlouhodobá. Tím naše ambice už na začátku poklesly a sezonu musíme nějak dohrát,“ uvedl k druhému utkání Fleisig.

Body Klatov: Matoušová Tereza 18, A. Fremutová 15, Šillarová 11, Funfálková 3, Roubalová 3, K. Fleisigová 2, Šraitová Magdaléna 2. Střelba 3 b.: 2:1. TH: 23/12:23/17. Chyby: 19:17. Rozhodčí: Veselý, Zítko.