O něco méně se jim dařilo o den později ve dvojicích, kde nejúspěšnější horažďovický debl skončil ve čtvrtfinále.

„Do Českého Brodu jsme odjížděli s přáním vybojovat alespoň v jedné disciplíně semifinále. To jsme splnili už v sobotu. Naše první trojice vyhrála základní skupinu a v play–off pak vyřadila Přerov a Mnichovo Hradiště. Na pozdějšího vítěze Prostějov a v boji o bronz poté na pražskou Kotlářku ale nestačila,“ popsal trenér horažďovického dorostu David Boška.

„V nedělních dvojicích se nám už tolik nevedlo. Kluci trochu odešli fyzicky. Drtivá většina z nich je o rok nebo dva mladší než většina soupeřů, a to je hodně znát. Celkově jsem s naším vystoupením na šampionátu spokojen, ale zároveň mi ukázal, na čem je třeba pracovat. Za rok už pojedeme pro medaile,“ dodal kouč Boška.

Výsledky – MČR trojic dorostu (19 týmů): 1. TJ Sokol I Prostějov A, 2. Dynamo České Budějovice, 3. Kotlářka Praha A, 4. TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon A (Voruda, Hokr, Smitka), …5. – 8. Horažďovice B (Knebl, Pivnička, Kanda, Zrubecký).

MČR dvojic dorostu (24 týmů): 1. TJ Sokol I Prostějov A, 2. Kotlářka Praha A, 3. TJ Sokol I Prostějov B, 4. Dynamo České Budějovice, …5. – 8. TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon B (Knebl, Kanda, Zrubecký), …9. – 16. Horažďovice A (Voruda, Smitka) a Horažďovice C (Hokr, Pivnička).⋌(hh)