Dorost

Už dvě ligová kola odehráli dorostenci TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon. V obou hladce zvítězili. Na úvod pokořili Karlovy Vary na jejich hřišti 6:1 a pak doma rozdrtili Modřice 6:0. Na rozdíl od mužské soutěže patří Horažďovičtí v Botas dorostenecké lize k širšímu okruhu favoritů. Rádi by minimálně obhájili loňský bronz.

Obě odehraná střetnutí byla spíš zahřívací, protože protivníci patří do spodních pater tabulky. Klíčové souboje teprve přijdou.

„Hlavním aspirantem na ligový titul je TJ Sokol Stratov, kde se dal dohromady prakticky elitní výběr Prahy a středních Čech v této kategorii. Dalšími favority jsou obhájce prvenství z Prostějova a Kotlářka Praha. Samozřejmě bychom rádi medaili i my,“ říká jeden z trenérů týmu Ladislav Barák.

Horažďovičtí sází na své odchovance, které doplňuje pouze jediný hostující hráč z plzeňské Bílé Hory. V případě nouze mohou sáhnout do žákovského družstva.

„Máme úzký kádr, takže se docela bojíme zranění a nemocí. Zatím kluci zvládli oba zápasy s přehledem, takže si můžeme jen přát, aby v tom pokračovali a hlavně aby podobné výkony předváděli i v mužské lize. Na titul to asi nebude, ale pokud se sejdou všechny okolnosti, tak medaile by cinknout mohla,“ přeje si trenér.

V sobotu 14. dubna čeká horažďovické mladíky první vážnější zkouška, když nastoupí na půdě ambiciózních Semil. O týden později pak přivítají ve šlágru ligového kola největšího favorita ze Stratova.

Muži

První utkání nové sezony mají za sebou ve druhé lize mužů nohejbalisté TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon. Že by do ní vkročili správnou nohou, to se zrovna říct nedá. Na hřišti nováčka soutěže ze Zbiroha prohráli 3:6. „Naplnily se mé nejhorší obavy. Předvedli jsme tam žalostný výkon, který by s bídou stačil na krajský přebor,“ uvedl vedoucí družstva Ladislav Barák.

Proč obavy? Horažďovičtí totiž budou letos sázet na výrazně omlazený kádr, ve kterém došlo přes zimu k zásadním změnám. „Vláďa Babka, o kterého se naše loňská hra opírala, dal po domluvě s vedením klubu přednost angažmá v extraligových Karlových Varech. Po několikaletém působení u nás se do svého mateřského klubu ve Veselí nad Lužnicí vrátil smečař Gruber. Na hostování do vyšší soutěže jsme navíc pustili Nedelkova a Pivničku s tím, že jim změna herně určitě prospěje. Naopak z krajského béčka se do prvního týmu posunuli dorostenci Smitka a Hokr,“ vypočítává Barák.

Podle něj bude letošní tým znatelně slabší hlavně v ofenzívě. „Zmizela hlavní palebná síla a nám teď chybí tahoun v útoku. A přesně s tímhle problémem jsme se potýkali hned na úvod ve Zbiroze. V obraně manšaft ještě celkem fungoval, ale dát bod byl chvílemi takřka neřešitelný problém. Bohužel to platilo pro mladíky i pro ty zkušenější,“ vysvětlil Barák.

Po loňské třetí příčce a ataku na prvoligovou baráž tak horažďovičtí nohejbalisté s pravděpodobností hraničící s jistotou vyklidí čelní druholigové pozice.

„Jednoznačně hrajeme od prvního míče sezony o záchranu. Pokud dosáhneme na šestou příčku, zaručující zachování druhé ligy, bude to naše velké vítězství,“ přiznává Barák.

O první body do tabulky se budou nohejbalisté snažit v sobotu 14. dubna od 14 hodin v prvním domácím střetnutí. V areálu u sokolovny přivítají na novém hřišti dalšího nováčka druhé ligy NK Zaječov. V případě nepříznivého počasí se utkání hraje v tělocvičně Základní školy Horažďovice, Blatenská ul.

Kádr pro sezonu 2012: Jan Jůzek, Petr Nový, Petr Voruda, Lukáš Hokr, Milan Knebl, Josef Smitka, Michal Nepodal a Zbyněk Novotný.

(hh)