Posledními dvěma koly pokračoval o víkendu v klatovském kulturním domě šachový turnaj O pohár města Klatov Unileasing Open 2011.

V A turnaji Rodenstock Open se dvěma remízami udržel na čele Václav Svoboda z OAZY Praha a ziskem sedmi bodů se stal vítězem devatenáctého ročníku turnaje. Druhé místo obsadil po prohře v osmém a vítězství v devátém kole Jan Turner ze Šakalu Kozolupy, který získal 6,5 bodu. Třetí místo po dvou remízách obsadil klatovský Lukáš Vlasák rovněž se ziskem 6,5 bodu. O vyrovnanosti svědčí i to, že 6,5 bodu získal i hráč na osmém místě.
V B turnaji Betonové stavby Open se na první místo propracoval remízou v osmém a výhrou v posledním kole Václav Růžička z ŠK Kladno, který celkem získal 7,5 bodu. Druhé místo obsadila se sedmi body dvanáctiletá Jitka Jánská ze Sokola Klatovy rovněž po remíze v osmém a výhře v devátém kole. Na třetím místě skončil po vítězství v předposledním i v posledním kole se ziskem rovněž sedmi bodů Karel Haderka z Tatranu Litovel. V B turnaji se neztratili ani další hráči domácího Sokola Klatovy. Jedenácté místo obsadil Zdeněk Sova se šesti body, 19. místo Martina Kocandová (5,5 bodu) a 35. místo teprve desetiletý Tomáš Hurdzan s pěti body.

Soutěž družstev v A turnaji vyhrálo družstvo OAZA Praha a v turnaji B družstvo Klatov.

Součástí turnaje O pohár města Klatov je už tradičně i turnaj v bleskové hře (každý hráč má na partii pět minut), který se konal v pátek večer. Tohoto turnaje se zúčastnilo 71 příznivců této hry a hrálo se na patnáct kol.

Výsledky: 1. místo Jan Turner, TJ Šakal Kozolupy (13,5 bodu), 2. Petr Neuman, Zikuda Turnov (13 bodů), 3. Václav Svoboda, ŠK OAZA Praha (10,5 bodu), 4. Pavel Novák, TJ Šakal Kozolupy (10,5 bodu), 5. Vojtěch Straka, ŠK OAZA Praha (10 bodů),… 8. Lukáš Vlasák (9,5 bodu), 10. Miroslav Pfeifer (9,5 bodu), 23. Václav Jonáš (8,5 bodu), 27. Jindřich Havlík (8 bodů), všichni ŠK Sokol Klatovy.