Do pohybově-dovedností soutěže pořádané BK Klatovy se mohou aktivně zapojit děti na prvních stupních základních škol. Hlavním cílem dlouhotrvající akce je vrátit dětem chuť k pohybu, ke sportu jako takovému, ale také v nich probudit ztraceného ducha soutěživosti a hravosti. V únoru děti plnily první disciplínu, ve které soutěžící nejdříve proběhl slalomem trať mezi za sebou postavenými kuželi tam a zpět. Následně zvedl míč ležící na startovní čáře a stejnou cestu tam a zpět absolvoval driblinkem s míčem.

Basketbal, ilustrační snímek.
Basketbal do škol! Věřím, že děti více přimknou ke sportu, přeje si trenér

„Únor, i přes poměrně vysokou nemocnost v ZŠ od viróz až po neštovice, předčila i mé optimistické očekávání. Nutno ale jedním dechem dodat, že zejména díky panu Mgr. Častovi ze ZŠ Plánická Klatovy, který do soutěže zapojil dvě třídy. Už nyní, kdy ještě čekám na některé výsledky, eviduji 101 dětí z prvních až čtvrtých tříd, které absolvovaly "naostro", tedy s měřením času, únorovou disciplínu,“ pochvaloval si iniciátor akce Jindřich Svojanovský.

Zdroj: BK Klatovy

Už ale začal březen, a tak BK Klatovy pro žáky škol připravil novou soutěžní disciplínu, právě na třetí kalendářní měsíc. V čem spočívá? Na to můžete podívat ve videu níže. „Do soutěže je možné se přihlásit kdykoli i v jejím průběhu. Účast v únoru není podmínkou,“ připomněl ještě Svojanovský.

Zdroj: Youtube
Horský půlmaraton se blíží.
PODÍVEJTE SE: Horský půlmaraton? Na své si přijdou i děti a handicapovaní