„Dali jsme si před sezonou jediný cíl cíl – postup zpět do ligové soutěže. A povedlo se," říká předseda horažďovického nohejbalu Radek Hokr.

Horažďovické áčko projelo letošním krajským přeborem jako nůž máslem, jenže to byl jen první krok. Vítězové všech krajů musejí ještě absolvovat kvalifikaci. Ta se letos hrála ve třech skupinách. Vedle Zbečníku a Vsetína přidělil Český nohejbalový svaz pořadatelství také Horažďovicím. „Výhodu domácí haly jsme využili bezezbytku," dodává Hokr.

Los přidělil týmu z Pošumaví do skupiny vítěze Ústeckého kraje TJ Slovan Chabařovice a premianta kraje Vysočina SK Drak Dalečín. Domácí pod vedením staronového trenéra Davida Bošky s oběma soupeři zametli, když zářili především ve trojicích, ze sedmi neprohráli ani jedinou. Chabařovice porazili 5:2 a Dalečín 5:1.

„Vrátil jsem se k trénování po delší pauze a měl jsem tři tréninky na to, abych tým lépe poznal. Přiznám se, že jsem moc netušil, co od kvalifikace očekávat. Nakonec jsme to zvládli zásluhou celého kolektivu, když všichni bez rozdílu respektovali svoji pozici a úlohu v týmu. Ne vždy to bývalo samozřejmostí," prozrazuje Boška, jenž šéfoval horažďovické lavičce. „Výrazný podíl na úspěchu mají i hráči, kteří tentokrát nedostali tolik příležitostí na hřišti, ale v sezoně poctivě odmakali krajský přebor a vyhráli ho suverénně bez ztráty bodu. Jedno jméno však musím přesto zmínit. Velmi mě potěšil Lukáš Hokr, který se na hřišti od prvního míče dostal do správného tranzu a svojí příkladnou bojovností a hecováním strhl v kritických momentech i ostatní. Roste z něj lídr týmu a nikoliv náhodou patří do širšího kádru juniorské reprezentace," dodává.

Sportovní fanoušci se tak mohou od dubna vypravit v Horažďovicích na republikovou nohejbalovou soutěž. „Máme radost. Před dvěma lety po sestupu do krajského přeboru nebyla nálada v oddíle moc dobrá. Několik hráčů skončilo a my se museli společně rozhodnout, co dál," říká Radek Hokr. „Nakonec jsme kluky, o které byl zájem ve vyšších soutěžích, pustili v sezoně 2013 na hostování, aby získali zkušenosti s tím, že se jim jednou budou hodit. Teď se to vyplatilo. Do letošního ročníku jsme nastoupili v plné síle a za celý rok včetně kvalifikace nepoznali přemožitele. A ani ve druhé lize nechceme být jen do počtu," slibuje Hokr.

Sezona mužů TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon

Výsledky krajského přeboru 2014: Horažďovice – Tachov 7:0 a 4:3, Horažďovice – Stříbro 6:1 a 5:2, Horažďovice – Litohlavy 7:0 a 5:2, Horažďovice – Planá 6:1 a 5:2, Horažďovice – Žihle 5:2 a 5:2, Horažďovice – Kornatice 6:1 a 6:1, Horažďovice – Zruč-Senec B 6:1 a 7:0.

Kvalifikace do II. ligy 2015 (Horažďovice): TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon – TJ Slovan Chabařovice 5:2, SK DRAK Dalečín – TJ Slovan Chabařovice 4:5, TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon – SK DRAK Dalečín 5:1.

(hh)