Hned v prvním zápase potvrdily roli favoritek bolešinské Kobry, které nepřipustily překvapení v podobě vítězství Topovek. Tým z Plzeňska neúnavně bojoval, hra v plánické sportovní hale byla vyrovnaná, také šance byly k vidění, ale brankářky v prvním poločase nedopustily jakoukoliv změnu skóre. Zápasový účet otevřely brzy po změně stran ve vynikající formě hrající Kobry.

Topovky zbraně nesložily a dál bojovaly, ovšem do černého se trefovaly pouze Kobry. Ty přidaly ještě tři góly, jeden z penalty. Ve 39. minutě se dostala do samostatného úniku Tereza Nováková, chtěla gólmanku Topovek přelobovat, ale ta na míč dosáhla, jenomže mimo vápno. A exekutorka Monika Farná sudím Ivanem Petličarovský nařízenou penaltu zkušeně proměnila. Kobří brankářka Šárka Rendlová se navíc může pyšnit vychytanou nulou.

Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Klatovy za rok 2022 (27. února 2023, Klatovy). Na snímku vítěz v kategorii dospělých Luboš Vanka (kickbox).
FOTO, VIDEO: V Klatovech ocenili nejúspěšnější sportovce, podívejte se

Jen do jedné brány padaly góly i ve druhém duelu dvanáctého hracího dne. Skórovaly Devilky Klášter a síť se vlnila jen na straně Sokolek Neznašovy. Ovšem po prvním poločase to vůbec nevypadalo na vysoké vítězství týmu z jižního Plzeňska, protože Sokolky Neznašovy šly k přestávce jen s hubeným jednobrankovým mankem. Jenomže brzy po obrátce Devilky soupeřkám gólově odskočily a pak i přes velké úsilí Sokolek svůj náskok vesele navyšovaly. Nasázely jim sedm branek, hattrickem se blýskla kanonýrka Denisa Milotová.

Zimní DAFL 2022/203 (10. kolo): Sokolky Neznašovy - Plánice (oranžové dresy) 4:5 po penaltovém rozstřelu.Sokolky Neznašovy (zelené dresy), ilustrašní snímek.Zdroj: Yvetta Chmelová

Ve třetím duelu padaly góly do obou sítí. Hra Plánice i chanovických Andělek přinášela šance na obou stranách, avšak obě gólmanky své týmy podržely. Slušný tříbrankový náskok si ale slepenými góly v rozmezí 17. až 19. minuty vypracovala Plánice. Ovšem statečné Andělky to nepoložilo a v poslední dvouminutovce první půle dvěma slepenými góly snížily na rozdíl jedné branky.

Šumavský skimaraton 2023, Jan Šrail (vlevo).
FOTO, VIDEO: Šrail triumfoval na Šumavském skimaratonu. Užil jsem si to, řekl

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Jenomže pak přišla pro Andělky nešťastná 29. minuta, od které musely za faul hrát dvě minuty v oslabení. Toho hráčky domácí Plánice dokonale využily a znovu soupeřkám brankově odskočily.

Ve 37. minutě zkušená brankářka Andělek Renata Klembarová ještě vykřesala jiskřičku naděje, když k překvapení všech vyrazila ze svého území hlouběji do pole a vstřelila gól. Jenomže žádná ze spoluhráček už ji nenapodobila a tak se z cenných bodů radovala Plánice a postarala se tak o překvapení 12. kola.

Zimní DAFL (8. kolo): Devils Klášter - Kobra Stars Bolešiny (na snímku hráčky v růžových dresech) 0:10.Kobra Stars Bolešiny (na snímku hráčky v růžových dresech), archiv.Zdroj: Yvetta Chmelová

Lídr z Bolešin ve dvanáctém kole nezaváhal a tak navýšil svůj náskok před druhou Křečí, která měla v tomto kole volno, na rozdíl šesti bodů. Na bronzovém stupínku vystřídaly patnáctibodové Devilky z Kláštera tým Topovky Řenče. Obě družstva v tabulce od sebe dělí pouhý bod. Překvapivé vítězství nad Andělkami Plánici sice ze dna průběžné tabulky neodlepilo, ale bodově se na předposlední Sokolky dotáhla. A jen kvůli lepšímu skóre ze vzájemných zápasů zůstávají neznašovské Sokolky před Plánicí.

Zimní DAFL 2023/2023 - statistiky a fakta 12. kola

Kobra Stars Bolešiny – Topovky Řenče 4:0
Poločas:
0:0. Branky: 26. a 39. z penalty Monika Farná, 33. a 40. Michaela Röschelová. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Sestava Kobra Stars Bolešiny: Šárka Rendlová – Tereza Nováková, Monika Farná, Eva Kováříková, Michaela Röschelová, Tereza Drastich, Jana Nováková. Sestava Topovky Řenče: Hedvika Sýkorová – Adriana Turková, Simona Třísková, Magdaléna Roušalová, Zuzana Tůmová, Denisa Růžičková, Sára Kolorosová, Michaela Jehlíková, Karolína Kaslová.

Devils Klášter – Sokolky Neznašovy 7:0
Poločas:
1:0. Branky: 13., 28. a 49. Denisa Milotová, 26. a 37. Emma Jabůrková, 31. Marcela Škopková, 41. Tereza Bělová, ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Sestava Devils Klášter: Karolína Dlouhá – Lucie Sedláčková, Hana Křížová, Denisa Milotová, Marcela Škopková, Tereza Bělová, Karin Kepková, Emma Jabůrková. Sestava Sokolky Neznašovy: Dana Francová – Tereza Mundlová, Anna Mundlová, Štěpánka Mundlová, Natálie Hrachová, Magdalena Hrachová, Martina Rendlová, Jitka Maňasová.

Plánice - Andělky Chanovice 5:3
Poločas:
3:2. Branky: 17. a 30. Karolína Makovcová, 18. a 29. Valérie Brožíková, 19. Marta Lupoměská – 24. a 25. Petra Vlčková, 37. Renata Klembarová. ŽK: 0:1 (29. Petra Vlčková). Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Sestava Plánice: Martina Brožíková – Lenka Roubová, Valerie Brožíková, Jana Makovcová, Karolína Makovcová, Jana Šperlíková, Helena Pliešovská, Marta Lupoměská, Tereza Sládková. Sestava Andělky Chanovice: Renata Klembarová – Petra Vlčková, Jana Hozmanová, Veronika Šafandová, Zuzana Cikánová, Kateřina Skuhravá, Bára Kodýdková.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

SK Klatovy 1898 (červení), ilustrační snímek.