Pořadatelé z Domu dětí a mládeže Klatovy hlásí rekordní zájem mladých závodníků do 15 let, kdy počet zájemců dokonce převyšoval stanovenou kapacitu 40 jezdců. Formát šampionátu se nezměnil, opět se budou ceny rozdělovat v absolutním pořadí, třídách A1, A2, A3, N4 a N5, v dámském poháru a Junior Cupu pro jezdce do 10 let. Zpestřením budou nově dva dvoudenní závody s nočními rychlostními zkouškami, které si děti mimo pohár zkusily už loni.

Titul obhajuje Lukáš Rozporka s ATV 110 EVO, na kterého si jistě brousí zuby předloňský šampion Zdeněk Rašpl s novou čtyřkolkou APEX 90 nebo Jaroslav Petrželka, který pojede na Bashanu 125. Z boje o titul ale nemůžeme vyloučit ani další jezdce, kteří už nejednou dokázali favority zaskočit. A ukázat se budou chtít i nováčci, jako např. Jakub Škrábal, který do Biřkova přijede až z daleké Kopřivnice. První závodník odstartuje v 11.30 hodin.

Velký nárůst účastníků zaznamenal i Pohár pořadatele pro 15leté a starší jezdce, ve kterém nerozhoduje obsah motoru. Do Biřkova je jich přihlášeno 22, včetně obhájce titulu Lukáše Fryjeho. Pohár pořadatele se nově rozdělil na třídy P6 (do 20 let) a P7 (20 let a více), samostatnou třídu budou mít také Buggy Havel. Novinkou je dámský pohár i v Poháru pořadatele.

Pohár ČPP 2018: 14. 4. Biřkov, 12. 5. Přeštice, 29. – 30. 6. Biřkov (noční RZ), 31. 8. – 1. 9. Biřkov (noční RZ), 6. 10. Přeštice.

Václav Pech junior.
Kopecký a Pech nebudou v Klatovech chybět