Byl to již 22. ročník plaveckých závodů Velká cena Chodska. Z Klatov se účastnila poměrně velká výprava 11 soutěžících: Evžen Marek, David Kšír, Matěj Vokáč, Martina Černá, Aneta Faloutová, Alena Hašková, Bára Mrkosová, Adéla Mrkosová, Gabriela Krůsová, Tereza Schusterová a Denisa Šlajsová.
Mítink přilákal na Chodsko i závodníky z Tachova, Sokolova, Mariánských Lázní, Plzně, Berouna a tří klubů z Prahy.

Soutěž byla rozdělena do kategorií podle ročníků narození s výjimkou závodu na 100 m volný způsob, která byla ročníkově smíšená (muži – ženy).
Nejvíce radosti si udělala Denisa Šlajsová, která si odvezla dvě zlaté medaile v kategorii ženy.

Vyhrála závod na 50 volný způsob (29,6 s) a 100 polohový závod (1:16,0 min.) a zároveň překonala letité oddílové rekordy Ivy Procházkové a Jaroslavy Kadlecové na kraulových tratích (100 kraul 1:06,3 min.).

Ze všech svých startů si přivezla samozřejmě nové osobní rekordy, jejichž vytvoření v devatenácti letech nebývá běžnou záležitostí, a v kraulech i limit nutný k účasti na mistrovství republiky, v padesátce pak navíc opět splněnou 2. výkonnostní třídu.

Další medailí pro klatovský oddíl bylo stříbro ze závodu na 50 prsa v kategorii žačky roč. narození 2000, které získala Aneta Faloutová za výkon 47,2 s.
Ve stejné kategorii žáků posbíral ve všech třech startech Matěj Vokáč neoblíbené „bramborové“ medaile, přesto s výkony může být spokojený.

Ostatní soutěžící sklidili střídavé úspěchy a radost měli alespoň z některých nových osobních rekordů. Ale také stále byly ještě nějaké diskvalifikace za technické chyby (starty, obrátky).

Závody v Domažlicích odstartovaly podzimní plavecký soutěžní program a opět potvrdily, že kolegové z Jiskry Domažlice jako pořadatelé soutěže prostě umí. Plavci se nyní musí pustit do dalších tréninkových hodin a kilometrů, poněvadž je za několik týdnů čekají další sportovní klání.