Jako jedenáctému nasazenému družstvu soutěže se týmu Klatov jim podařilo uhrát s papírovým favoritem TJ Sokol Praha - Kobylisy A, nasazeným v soutěži jako třetí nejsilnější družstvo a posilněným navíc anglickým hráčem Hinks-Edwardsem, který má v této skupině druhé ligy třetí nejvyšší rating vůbec, zápasovou remízu.


TJ Sokol Praha Kobylisy – Šachklub Sokol Klatovy A 4:4. Zhruba ve druhé hodině hry vypadal výsledek utkání ještě nejasně, ale s blížící se časovou kontrolou se začaly vyhlídky klatovských hráčů zhoršovat a svému soupeři podlehl Václav Jonáš, hrající na sedmé šachovnici.


Poté v rychlém sledu za sebou remizovali svoje pozice Jaroslav Eret a Pavel Šott, který se svým soupeřem vyměnil úplně všechny figury, až zbyli na šachovnici jen dva králové. Během probíhající časové tísně se ale podařilo Michalu Škutovi ošidit svého soupeře a Kateřina Palková, jejíž soupeř obětoval za útok dva pěšce, se dobře bránila a zoufalý soupeř bažící po výhře následně nekorektně obětoval ještě další materiál, což zpečetilo osud této partie a Klatovy se dostaly dokonce v průběhu zápasu do vedení 3:2.


Zbylé partie však nenasvědčovaly tomu, že by družstvo Klatov mohlo pomýšlet na celkovou výhru, neboť pozice Jindřicha Havlíka byla již velmi špatná a též jeho sestra Kristýna, ač již od zahájení hrála na první šachovnici se svým silným soupeřem vyrovnanou partii, v přechodu ze střední hry do koncovky ztratila pěšce, kterého její soupeř důsledně uplatňoval k výhře.


Stav se tedy otočil ve prospěch pražského družstva. Zbývala už jen partie Kateřiny Čedíkové, v níž se po zajímavém průběhu pro klatovskou hráčku naskytla šance v podobě nenápadného tahu, jenž ale vynucoval zisk materiálu. Uplatňování výhody bylo poněkud komplikované, ale pak také pod tlakem ubývajícího času na hodinách soupeř zahrál hrubou chybu a partie byla rozhodnuta, a tím i celý zápas.


„Další utkání nás čeká v neděli 23. listopadu. Tentokrát se vypravíme na šachový souboj s TJ Dukla do Prahy a okusíme sílu podle nasazení druhého nejsilnějšího družstva druholigové soutěže,“ dodala klatovská šachistka Kateřina Čedíková.

(čed, my)