Stříbrem se podařilo zakončit letošní halovou sezonu klatovské atletice. Posledním seriálem halových mistrovství České republiky bylo mistrovství žactva v Jablonci nad Nisou.

Oddíl TJ Klatovy reprezentovali dva žáci, oba studující na základní škole Klatovy v Plánické ulici, Vít Pojar a Martin Kloud. Pojar reprezentoval klatovský oddíl ve vrhu koulí, kde se umístil na pěkném 11. místě. „Víťa se pokusil lřemi prvními vrhy dostat do osmičlenného finále. Bohužel se projevila jeho nervozita, což je při první účasti v závodě na republikové úrovni pochopitelné. I tak se mu podařilo vrhnout výkon blízko svého standardu, 12,31 metru. Od finále ho dělilo pouhých patnáct centimetrů,“ uvedl trenér Václav Šelmát.

Druhým aktérem byl Martin Kloud, který letos splnil limit pro tři disciplíny: běh na 60 metrů, skok daleký a skok vysoký. „Na šedesátimetrové trati se představil časem 7,93 sekundy. Ve výšce bohužel nenastoupil, protože se nestihl odprezentovat, za což mohu ponejvíce já jako trenér. Ale snad na obhajobu lze říci, že v době prezentace se konalo právě finále skoku dalekého a boj o medaili,“ vysvětlil Šelmát.

Martin si ve své královské disciplíně, skoku dalekém, vybojoval stříbro, a to díky skoku z poslední série, který měřil 593 cm. „Martin si v závodě počínal velmi dobře a zkušeně. Je jisté, že jeho loňská účast na halovém mistrovství České republiky, olympiádě dětí a mládeže a spousta odskákaných závodů v letošní sezoně přinesla své ovoce. Také se určitě v závodě projevila vydatná podpora obou Martinových rodičů, kteří byli přítomni v hledišti a povzbuzovali jej. Pevně věřím, že se talentovaní mladíci i nadále budou vedle děvčat a školy věnovat i atletice a ještě o jejich úspěších a výkonech uslyšíme,“ dodal Šelmát.