„Závod na příměstské trati potvrdil svou atraktivnost. Lákadlem je jednoduchá trať bez extrémních pasáží,“ říká hlavní organizátor. „Na nejkratší sedmičce startovalo přes devadesát rodinných týmů, 270 cyklistů malých i velkých. To těší,“ tvrdí Štícha.

Hlavní závod na 45 kilometrů ze série Chodovar Tour ovládl Tomáš Kozák z plzeňského Heposu. Vyhrál za 1:24:23 hodiny, když druhého v pořadí juniora Tomáše Peška porazil o více než minutu. „Sbírám většinou druhá a třetí místa. Vyhrál jsem snad podruhé v sezoně,“ podotkl Kozák. V čele závodního pole osaměl už v závěru prvního ze dvou okruhů.

„Od Valchy jsme byli vpředu jen s Peškem. Ve výjezdu na Dubovou horu mi zkusil nastoupit, ale neuspěl a ve sjezdu začal ztrácet,“ popisoval Kozák. Pak už jel sám.

Závodit bude znovu v sobotu, kdy se u Mýta koná Archa maraton Brdy, vyvrcholení Chodovar Tour. Popáté ho uspořádá právě Štícha.

„Je to hektické,“ připouští Štícha. „Prezentace bude nově na místním úřadu v Mýtě. Na tamní fotbalový stadion se stěhuje místo startu a cíle,“ vypíchne novinky jinak zaběhlého maratonu. A aby toho nebylo málo, další víkend přichystá v Plzni pohárový závod v cyklokrosu.

Daikin Open Race, výsledky - 45 km: muži: 1. Kozák (Hepos) 1:24:23 hod., 2. Pešek (Apache) –1:05, 3. Kalaš (Svoboda n.Ú.) –4:39. Ženy: 1. Kubáčová 1:43:54, 2. Mašková – 4:02 (obě Plzeň), 3. Drengubáková (Ž. Ruda) – 8:16. 28 km, muži: 1. Edelmann (Stod) 55:14 min., 2. Šturm (Domažlice) –1:04, 3. Král (Stod) –1:06. Ženy: 1. Hranaiová (Rokycany) 1:09:02 hod., 2. Pachmannová (Štěnovice) –2:48, 3. T. Vališová (Plzeň, Maxidek) –5:50.