Jisté je to, že titul poputuje na jih Plzeňska. Konkrétně do Kláštera do týmu Devilek. Tento výběr má totiž v čele tabulky nedostižný třináctibodový náskok. Ve dvanácti odehraných kolech vybojoval hned 34 bodů. Vyhrál jedenáctkrát a body ztratil pouze v sedmém kole, ve kterém remizoval s Blovicemi 4:4 (a následně na penalty prohrál).

Devilky táhne především kanonýrka Šárka Andělová, která se v letošní sezoně prosadila ve všech zápasech. Celkem si do svých individuálních statistik připsala neuvěřitelných 41 branek. Gólově nejpovedenější utkání prožila 11. ledna tohoto roku proti Flamengu Dnešice. Klášter tento duel ovládl poměrem 13:1 a nejlepší střelkyně soutěže rozvlnila síť soupeřek hned sedmkrát. Mimochodem, před tímhle zápasem měla Andělová na svém kontě 193 branek. Její otec, který nechybí na žádném utkání, jí slíbil, že až Šárka nastřílí v soutěži 200 branek, dostane dort. Jenže ani netušil, jak rychle to bude. A elitní snajperka mohla mlsat.

Zatímco o prvním místě je s předstihem rozhodnuto, na kov stříbrného lesku si brousí zuby hned tři týmy. Nejlepší výchozí pozici má tým Kobra Stars Bolešiny, jenž má na svém kontě 21 bodů. Na třetí příčce, avšak pouze o skóre, se nacházejí ženy mochtínské Křeče. A jen o bod pozadu jsou chanovické Andělky. Šancí o umístění na bedně se však nezříkají ani páté Topovky z Blovic (18 bodů) či šesté Flamengo (17 bodů). Sedmá Plánice (9 bodů) a poslední Neznašovy (4 body) už nemají na medaili nárok.

Minižáci BK Klatovy (v červeném).
O zlatý hřeb sezony je připravila pandemie. Jsem z toho nešťastný, hlesl trenér

O suverénní Andělové už byla řeč. Gólovými příspěvky se s pravidelnou přesností mohou pyšnit ale i jiné fotbalistky. Třeba Václava Ulrychová s Petrou Čubanovou a Karolínou Jílkovou z Mochtína, anebo Hana Křížová (Devils Klášter), či Andrea Mazancová (Topovky Blovice).

Když už jsme u těch statistik a gólů, tak věřte, že ve všech odehraných kolech zatím padlo 386 branek, což činí průměr 8,04 branek na zápas. Gólově nejplodnějším kolem bylo kolo druhé, ve kterém se střelkyně prosadily celkem pětačtyřicetkrát. Nejméně branek padlo ve třetím a devátém kole, a to 23.

Nejvyšší vítězství sezony zaznamenalo družstvo Devils Klášter, které deklasovala v okresním derby Flamengo Dnešice 13:1, nejvýraznější výhru bez inkasovaného gólu mají na svědomí hráčky Kobry, které rozstřílely Plánici 10:0. Nejvíce gólů bylo k vidění v zápase druhého kola mezi Kobrou Stars a Devils Klášter. Diváci v plánické sportovní hale, kde se Zimní Dívčí liga fotbalových amatérek hraje, viděli 15 branek a vítězství Devilek 9:6.

Aktuální tabulka (po 12. kolech): 1. Devils Klášter (82:36, 34 bodů), 2. Kobra Stars (57:43, 21 bodů), 3. PS Křeč Mochtín (52:41, 21 bodů), 4. Andělky Chanovice (47:41, 20 bodů), 5. Topovky Blovice (36:43, 18 bodů), 6. Flamengo Dnešice (51:57, 17 bodů), 7. Plánice (29:52, 9 bodů), 8. Sokolky Neznašovy (32:74, 4 body).

Zbývá odehrát, 13. kolo: Devils Klášter – Plánice, PS Křeč Mochtín – Topovky Blovice, Kobra Stars – Andělky Chanovice, Flamengo Dnešice – Sokolky Neznašovy, 14. kolo: Andělky Chanovice – Flamengo Dnešice, Sokoly Neznašovy – PS Křeč Mochtín, Topovky Blovice – Devils Klášter, Plánice – Kobra Stars.

Ilustrační fotografie.
Okresu vládnou Klatovy, Kinský neprohrává