Cykloklub Stavmal Klatovy pořádal Mistrovství České republiky amatérských cyklistů, v sobotu se jela časovka jednotlivců, v neděli pak hromadný závod mistrovství republiky.

„Za oba dva dny se zúčastnilo dvě stě deset závodníků v sedmi kategoriích. Vyšlo nám i počasí, v sobotu sice pršelo, ale aspoň polevila předchozí vedra. Důležité je, že se nikdo nezranil, měli jsme pouze menší odřeniny a někteří závodníci vzdali kvůli častým defektům,“ zhodnotil závod jeho ředitel Petr Kobylka.

Sobotní časovka (16,7 km) se jela z fotbalového hřiště Na Rozvoji na Čertovku, Ostřetice, Újezdec, Petrovičky a zpět, nedělní závod startoval v klatovské Čapkově ulici a závodníci absolvovali několikrát (podle kategorie) okruh Činov, Myslovice, Kroměždice, Habartice, Kydliny, Kosmáčov, Činov.

„Za podporu této akce bychom chtěli poděkovat městské i státní policii a Městskému úřadu Klatovy,“ dodal Kobylka.

Výsledky:

Časovka jednotlivců:

Kategorie A (muži do 30 let): 1. Jiří Skýba 23:06, 2. Jiří Klíma (AD Cyklo Brodek) 23:24, 3. Petr Kohlbeck (CK Kramolín) 23:30, …7. Tomáš Vacek (Stavmal Klatovy) 24:54

Kategorie B (muži 30 – 40 let): 1. Libor Pohanka (KC Brno) 21:57, 2. Petr Novák (RSC-VCT) 22:02, 3. Luděk Blinka (Silný team Uničov) 22:08, …16. Karel Dvořák (JIKO Čácha Sušice) 25:21

Kategorie C (muži 40 – 50 let): 1. Kamil Mráz (Silný Team Uničov) 22:12, 2. Radek Vaňkát (Cyklosport Kern) 22:40, 3. Tomáš Vitáček (Viessman Team) 23:22

Kategorie D (muži 50 – 60 let): 1. František Raboň (CK Sportblažek.cz) 23:05, 2. Jaroslav Bergman (KC Brno) 23:28, 3. Radoslav Krumer (CUBE Team) 23:32, …10. Karel Klasna (Stavmal Klatovy) 25:56

Kategorie E: (muži nad 60 let): 1. Jiří Kasal (KC Kooperativa) 23:49, 2. Milan Masný (Racing Olešná) 24:18, 3. Zdeněk Joch (CK a je to) 25:11, …7. Jaroslav Plánička (AKŠ Team Klatovy) 26:45

Kategorie F (ženy): 1. Barbora Hirmanová (Duratec Team) 25:46, 2. Monika Simonová (TJ Sokol Česká Třebová) 27:04, 3. Lenka Sýkorová (Volovo Auto Hase) 27:34

Kategorie J (junioři do 18 let): 1. Ondřej Fierla (CK FESO Petřvald) 23:34, 2. Václav Viktorin (CK Team Bike Březová) 25:03, 3. Miroslav Thůma (KC Nové Strašecí) 25:47

MČR amatérských cyklistů:

Kategorie A (111,3 km): 1. Pavel Gonda (BH-Garneau) 3:03:00, 2. Václav Pivoňka (SCV Blatná) 3:03:21, 3. Jan Svoboda (Yongi Racing Ostrava) 3:04:36, …8. Luboš Behenský (Stavmal Klatovy) 3:11:14, …10. Ondřej Koukal (KČT Nýrsko) 3:37:20

Kategorie B (111,3 km): 1. Petr Novák (RSC-VCT) 3:02:34, 2. Václav Jelínek (EXE Jeans Chomutov) 3:02:38, 3. Michal Šupol (EXE Jeans Chomutov) 3:02:40

Kategorie C (89,8 km): 1. Petr Svoboda ( Ramala Muška) 2:25:43, 2. Kamil Mráz (Silný team Uničov) 2:25:47, 3. Tomáš Vitáček (Viessman Team) 2:25:51

Kategorie D (89,8 km): 1. Ladislav Pelc (CK Frenštát p. R.) 2:34:43, 2. Karel Krejčí (EXE Jeans Chomutov) 2:34:51, 3. František Raboň (CK Sport Blažek) 2:34:55, …9. Jiří Kotrba (Stavmal Klatovy) 2:36:03, …14. Karel Klasna (Stavmal Klatovy) 2:54:20

Kategorie E (68,3 km): 1. Jiří Kasal (KC Kooperativa) 2:00:10, 2. Vladimír Baťa (KCK Cykloteam Zlín) 2:00:12, 3. Josef Holomek (KČC Litomyšl) 2:00:14

Kategorie F (68,3 km): 1. monika Simonová (TJ Sokol Č. Třebová) 2:01:07, 2. Hana Doležalová (Varta TJ Sokol Kr. Dv.) 2:05:17, 3. Romana Daněčková (Loko Krnov) 2:06:42

Kategorie J (68,3 km): 1. Ondřej Fierla (CK Feso Petřvald) 1:53:05, 2. Václav Viktorin (CK Team Březová) 1:53:23, 3. David Blažej (KL Sport Most) 1:57:24