Nováčkovskou daň zaplatili hned při vstupu do nové sezony basketbalisté TJ Klatovy v nejvyšší žákovské soutěži v republice, lize U14.

Po úspěšné kvalifikaci do této soutěže je ve dvou domácích zápasech prověřila mužstva Písku a Vyšehradu a hosté si z Klatov odvezli všechny body.

TJ Klatovy – Sršni Písek 57:88 (20:15, 32:54, 46:72).

V první čtvrtině Klatovští soupeře zaskočili a vyhráli ji o pět bodů. Ve druhé čtvrtině soupeř kvůli slabšímu výkonu druhé pětky otočil zápas ve svůj prospěch a dostal se do vysokého náskoku. V druhém poločase už domácím „odešla“ fyzička, neměli sílu na zvrat, a tak Písek v pohodě vítězný zápas dohrál.

„Pochválit bych mohl jen první pětku, zbytek mužstva byl hodně slabý. Od druhé čtvrtiny až do konce zápasu to byl výpadek. Kluci ještě nejsou vyhraní a zkušenost i fyzické rozdíly byly na straně Písku. Ale to jsou věci, které postupně doženeme prací,“ řekl k prvnímu utkání trenér klatovských žáků Ondřej Sýkora.

Sestava a body Klatov: Maděra 2, Paleček 2, Hora, Pytelka, Chobot 3, Andrle 10, Šilha 6, Novák 3, Holý, Kalina, Kubíček 25, J. Toman 3, Škopek, Císař 3. Fauly: 28. TH: 34/14.

TJ Klatovy – Sokol Vyšehrad 64:77 (17:19, 34:32, 49:56).

S vyšehradským Sokolem se klatovský tým už jednou střetl v přípravě na turnaji Sokol Grand Prix a ve vyrovnaném zápase prohrál do deseti bodů.
Podobný vývoj mělo i první vzájemné mistrovské utkání jen s tím rozdílem, že za Vyšehrad tentokrát nastoupilo jejich „eso“, 195 cm vysoký podkošový hráč Kryštof Chaloupka. Ten je pro Vyšehrad stěžejní, tvoří osu hry a je to jeden z nejlepších hráčů v lize.

„Kluci odehráli s Vyšehradem opět dobrý zápas ještě s větším nasazením a přístupem všech. Do třetí čtvrtiny jsme byli hostům vyrovnaným soupeřem. V poločase jsme ještě vedli, ale hlavně díky větším ligovým zkušenostem hosté otočili zápas ve svůj prospěch. Kvůli velké únavě jsme měli hlavně ve čtvrté části problémy se střelbou, docházelo k nepřesnostem v zakončení, což nás stálo body, které by zápas držely ve vyrovnanosti. Ale jak říkám, je to o zkušenostech a fyzičce, a proto vidím výkonnostní zlepšení až ve druhé části soutěže. Teď v první musí kluci nabrat zkušenosti plus tvrdými tréninky, které mám pro ně připravené, fyzické schopnosti a dovednosti,“ zhodnotil druhý zápas trenér.

Sestava a body Klatov: Maděra 12, Paleček 2, Hora, Pytelka, Chobot 2, Andrle 8, Šilha 3, Novák 3, Holý, Kalina 2, Kubíček 17, J. Toman 2, Škopek, Císař 13. Fauly: 29. TH: 36/12.