„Když Francouzkám napsali těsně před cílem padesátku, tak jsme si říkaly, že tam přece nikde nebyla. Ukazovali to i ze zpomalených záběrů a nebylo to zjevné,“ popisovala pro web kanoe.cz Amálie Hilgertová. „Kdybychom vyhrály tímto způsobem, tak bychom z toho asi radost moc neměly,“ přiznala.

close Češky Antonie Galušková, Tereza Fišerová a Amálie Hilgertová vybojovaly na Evropských hrách v Krakově stříbrnou medaili v závodě hlídek. info Zdroj: facebook Český vodní slalom a sjezd zoom_in Češky Antonie Galušková, Tereza Fišerová a Amálie Hilgertová vybojovaly na Evropských hrách v Krakově stříbrnou medaili v závodě hlídek.

„V našem sportu to přejeme i ostatním. Věděly jsme, že Francouzky jely dobrou jízdu, a že my bychom jim tu padesátku nedaly, takže jsme jim společně zlato přály. Pro nás je důležité, že jsme placku získaly a na hodnotě tolik nezáleží – loni na mistrovství Evropy jsme byly čtvrté, to vždycky bolí, takže z dnešního výsledku máme radost,“ doplnila svoji kolegyni Tereza Fišerová.